Tbilisis, Vera rajonas

Vera rajono žemėlapis

Vera (ვერა) rajonas pradėtas užstatyti XIX amžiaus viduryje, ilgą laiką buvo kurortinė zona. Rajonas pavadintas per ją tekančios Vera upės vardu. Iš rytų rajoną riboja Mtkvari upė, su Čugureti rajonu jį jungia Galaktiono tiltas. Pagrindinė ir vienintelė metro stotis - Rustaveli. Riba su Vake rajonu eina Kekelidze gatve, bet ji gana formali, iš pažiūros šie rajonai mažai skiriasi. Riba su Mtacminda rajonu eina akmenimis grįsta Kakabadzebi gatve.
Vera yra 3 muziejai, Filharmonija, Getės Institutas, Vere parkas, keliolika viešbučių, didžiausias Tbilisio "McDonalds", Kinijos ambasada.
Ekskursiją po Vera rajoną patogiausia pradėti nuo Rustaveli metro stoties. Išėję iš metro pamatysite Rustaveli prospekto pabaigą, paminklą Rustaveliui, McDonalds, kiek nuošaliau - modernų Radisson SAS Hotel pastatą.

Už kampo, Zandukeli gatvėje Nr.1 Merabo Kostava muziejus, XX amžiaus pabaigos politiko. Muziejus daugiau "vidiniam vartojimui", užsieniečiams gal ne toks įdomus.
Jeigu eiti kiton pusėn, per Rožių Revoliucijos aikštę pasieksime činarais apsodintą tykią Kiačeli gatvę. Tai artimiausia upei Vera rajono gatvė, su stačiais nusileidimais prie Mtkvari. Kiačeli gatvės Nr.12 yra dailininkės iš Telavi Elenos Achvlediani (1901-1975) namas-muziejus. Jame daug XX amžiaus pradžios Tbilisio ir Gruzijos peizažų.
Einant toliau Kiačeli gatve už 200 m pasieksime Mėlynojo vienuolyno teritoriją. Vienuolyne dvi didelės cerkvės:
Rusų Joano Bogoslovo cerkvė pastatyta 1901 metais, toje vietoje kur VII amžiuje stovėjo Šv.Andriaus vienuolyno soboras. Cerkvė suzdalės stiliaus, balta su sidabriniais "svogūnais". Cerkvė veikianti, pamaldos vyksta gruzinų kalba.
Šv.Andriaus cerkvė, praktiškai vienuolynas, dėl stogo spalvos, dar vadinamas Mėlynuoju (Lurdži). Vienuolynas įkurtas VII amžiuje, soboras pastatytas 1180 metais, XVI amžiuje stipriai persų apgriautas, po šalies prijungimo prie Rusijos paverstas sandėliu. Soborą tikintiesiems gražino tik 1873 metais, stipriai rusifikuodami jį - pristatydami kupolą-svogūną. Sovietiniais laikais jame buvo muziejus, 1990 metais jį gražino Gruzinų cerkvei, kupolą perstatė į tradicinį gruzinišką. Iš XII amžiaus išliko tik pamatai ir apatinė sienų dalis. Soboro vidus ištapytas dabartinėmis freskomis, jas verta pamatyti.

Vera. Kiačeli gatvė Vera. Rusų cerkvė Vera. Mėlynasis vienuolynas
Vera. Kiačeli gatvė Vera. Rusų cerkvė Vera. Mėlynasis vienuolynas
Author:Max Ben Author:resedagboken.cc Author:dimitry

Tarp vienuolyno ir Vere parko - gili griova, į parką reikia eiti aplink. Parko dešinėje Mtkvari upė, kairėje - aikštė ir Tbilisio Koncertų Salė - didelis apvalus stiklinis pastatas, pastatytas 1971 metais.
Jeigu pateksite į vakarinius Vere kvartalus, atminkite, nuo jų iki Vėžlių ežero tik apie 1 km, prie jo įdomus Etnografijos muziejus. Iš čia takeliais tarp krūmų galima pakilti į Mtacminda kalną.

Gruzija

Į viršutinę, Mtacminda kalno šlaite, Vera rajono dalį, nuo metro Rustaveli galima patekti gana stačiai kylančia Barnovi gatve. Nieko istoriško ten nėra, bet gali būti ten apsigyvensite.
Gogebašvili gatvė - akščiausiai šlaite, aukščiau jos tik vingiuoti akligatviai. Netoliese yra Gamsachurdija šeimos namas vadinamas "Kolchuri koški" (Kolchidos bokštas). Namą pastatė Konstantinas Gamsachurdija, jame gyveno Zviadas, po jo mirties, Gamsachurdijos laiotarpiu, jį sudegino. Dabar ten naujas pastatas, priklausantis valstybei, saugomas.

Tbilisis. Vere parkas Tbilisio Koncertų Salė Vera. Barnovi gatvė
Tbilisis. Vere parkas Tbilisio Koncertų Salė Vera. Barnovi gatvė
Author:Gela Vasadze Author:Pheniks Author:Alvera
Viešbučiai ir hosteliai

Rajonas labai tinkamas pigesniems viešbučiams, bet jų daug dar nepasirodė. Išvardinsiu žinomus: Villa Vera, Rčeulišvili 13; Sakartvelo, Melikišvili prospekte netoli Koncertų Salės; brangokas Hotel Demi, Ananuri, 10; nedidelis Salo, Jakob Nikoladze Alley, 10.
Netoli metro Rustaveli, Achvlediani 2, yra Tbilisi Central Inn hostelis, taip pat netoli nuo metro, prie Barnovi ir Kereselidze sankryžos yra Tiflis Lux Hostel and Guesthouse.

Vera. Gogebašvili gatvė Tbilisis. Vera rajono panorama Tbilisis. Vera rajono panorama
Vera. Gogebašvili gatvė Tbilisis. Vera rajono panorama Tbilisis. Vera rajono panorama
Author:Masood Safdarian Author:G213 Author:Alex Cats
© 2015 J.D.Endriukaitis