Rabati tvirtovė. Achalciche miestas. Samcche-Džavacheti

Rabati tvirtovė Rabati tvirtovė Rabati tvirtovė
Rabati tvirtovė Rabati tvirtovė Rabati tvirtovė
Author:Ruben Movsesyan Author:Ruben Movsesyan Author:Ruben Movsesyan

Rabati tvirtovė (რაბათის ციხე) - didelė tvirtovė Achalciche mieste, neperseniausiai atstatyta ir restauruota. Paskutinis ir didžiausias Saakašvilio laikotarpio projektas, iki šiol sukeliantis nemažai ginčų. Tvirtovė - viena iš Samche-Džavacheri srities įžymybių. Dabar tvirtovės teritorijoje yra viešbutis, muziejus, vyno ir suvenyrų parduotuvės, kavinė ir informacijos centras.

Rabat yra arabų kilmės žodis reiškiantis bet kokią įtvirtintą vietą. Įprastai taip vadinosi prekybinis kvartalas prie tvirtovės. Todėl, formaliai, rabatas yra Achalciche miesto dalis esanti aukštumoje prie tvirtovės. Per ilgą laiką šis pavadinimas "prilipo" prie tvirtovės.
Istorijos muziejus veikiantis tvirtovėje - naujas, gražus, gerai įrengtas. Ekzpozicija - nuo fosilijų iki turkiškų šautuvų. Labai daug archeologinių Akmens ir Bronzos amžiaus radinių, kolchidiški bronziniai kirviai, rasti Meschetijoje. Ekspozicija daugiausiai atspindi Meschetijos ir Pietų Gruzijos archeologiją ir istoriją.

Rabati tvirtovė Rabati tvirtovė Rabati tvirtovė
Rabati tvirtovė Rabati tvirtovė Rabati tvirtovė
Author:archili skhvediani Author:Manuchar GHavtadze Author:Manuchar GHavtadze

Rabati tvirtovė labai didelė - apie 380 m iš rytų į vakarus ir apie 150 m, plačiausioje vietoje, iš pietų į šiaurę. Į rytinę, apatinę tvirtovės dalį įėjimas nemokamas, galima lankytis visą parą. Čia yra "Rabat" viešbutis, turizmo informacijos biuras, "Chareba" kompanijos vyno parduotuvė, kavinė. Visos tvirtovės vietos pasiekiamos - galima užlipti ant sienų, pakilti į visų bokštų viršų. Yra keletas fontanų.
Turizmo informacijos biuras yra prie pat įėjimo į tvirtovę. Jame galima gauti žemėlapių, jame parduodami bilietai į viršutinę, muziejinę tvirtovės dalį. Bilieto kaina - 5 GEL.
"Chareba" kompanijos vyno parduotuvė prekiauja šios kompanijos produkcija. Vyno pasirinkimas neblogas, kainos - nuo 10 GEL. Parduotuvė yra šiaurinėje tvirtovės dalyje, skersgatvyje.

Gruzija

Vakarinė, aukštutinė tvirtovės dalis - muziejaus teritorija. Prieš įėjimą į ją, pasukus dešinėn ir pakilus laiptais rasite didelę lauko kavinę. Aukštutinė tvirtovės dalis yra laiptuota, kylanti. Jeigu norėsite pakilti iki pat viršutinio bokšto jums visą laiką reikės kilti į viršų.
Viršutinę tvirtovės dalį nuo žemutinės skiria akmeninė siena. Ši siena šiauriniu galu atsiremia į cerkvę su varpine. Šioje tvirtovės dalyje yra pavėsinė su fontanu, maurų stiliaus dengta galerija, Achmedije mečetė ir Samcche-Džavacheti istorijos muziejus. Achmedije mečetė pastatyta XVIII amžiuje ir pavdinta Achmed-paši (Kimšiašvili) garbei. Dabar mečetės kupolas paauksuotas. 1828 metais tvirtovę užėmus rusų armijai, mečetę pavertė ortodoksų cerkve.
Vakarinėje dalyje yra pilis. Ją galima apžiūrėti, užeiti į kai kurias patalpas, užlipti į viršų, ir užlipti į pagrindinį jos bokštą. Tai pati aukščiausia Achalciche vieta, nuo bokšto matosi visas miestas ir jo apylinkės.

Rabati tvirtovė Rabati tvirtovė Rabati tvirtovė
Rabati tvirtovė Rabati tvirtovė Rabati tvirtovė
Author:PlamenB Author:Mimmo Feminò Author:chkonia irakli
© 2014-17 J.D.Endriukaitis