Transportas Tbilisyje

Metro

Tbilisio metro schema

Tbilisio metro - pats patogiausias, greičiausias ir pigiausias miesto transportas. Metro pastatyta XX amžiaus 7-ame dešimtmetyje, veikia viena pagrindinė linija ir viena šalutinė (Saburtalo). Metro galima pasiekti visus miesto rajonus, išskyrus Ortačala. Metro jungia du strateginius taškus: "Vakarų" autobusų stotį Didube rajone su "Rytų" autobusų stotimi Samgori rajone.
Kelionė metro kainuoja 0,5 GEL, tai pigiau kaip autobusu. Kelionė apmokama kortele kuria galima apmokėti važiavimą metro ir autobusais. Pati kortelė kainuoja 2 GEL, ją reikia papildyti norima suma. Kortelę nusipirkti ir papildyti galima metro kasose. Kortelę prilietus prie turniketo nuo jos nurašoma 0,5 GEL, ekrane matoma kortelėje likusi suma.
Neseniai įvedė tvarką, pagal kurią nuo metro važiavimo apmokėjimo momento galima 90 minučių važiuoti miesto autobusais nemokamai.
Nenorint pirkti kortelės, galima duoti 0,5 GEL ir paprašyti pravesti vietinio ketinančio važiuoti metro. Įprastai, visi mielai padeda.

Autobusai

Važiavimui autobusu reikalinga kortelė galiojanti ir važiavimui metro. Ją patogiausia nusipirkti (2 GEL) ir papildyti metro kasose. Įlipus į autobusą kortelė priglaudžiama prie aparato (galima įmesti monetas 50 tetri sumai), nuo jos nuskaičiuojama 0,5 GEL. Aparatas išduoda bilietą. Kontrolė tikrina dažnai.
Jeigu kartą apmokėjote važiavimą autobusu arba metro, nuo apmokėjimo momento galite važiuoti autobusais nemokamai. Įlipus į kitą autobusą, ir priglaudus kortelę prie aparato jis išduoda bilietą kuriame užrašyta "0 lari".
Autobusai Tbilisyje važinėja nuo 8;00 iki 20:00.

Labai naudinga Tbilisio autobusų maršrutų interaktyvi schema. Joje pažymėti visi maršrutai, autobusų atvykimo/išvykimo iš stotelės laikas.

Tbilisyje yra apie 100 autobusų maršrutų. Kai kurie, naudingesni: Nr.1 - dalinai naudingas, važiuoja nuo Samgori metro stoties šalia aerouosto. Nuo galutinės stotelės iki kelio į Kachetiją apie 1 km.
Nr.4 - važiuoja Mtacminda ir Sololaki rajonais, toliau keliu į Manglisi iki Šindisi.
Nr.7 - Didube stotis -Didgomi.
Nr.10 - iš centro į Kodžori miestelį.
Nr.19 - važiuoja per Avlabari ir Metechi tiltą, toliau į Marneuli miesto pusę. Patogus pasiekti kelią į Jerevaną. Panašiai važiuoja ir Nr.44.
Nr.37 - pats naudingiausias. Važiuoja iš Centrinės geležinkelio stoties pro Laisvės aikštę įki aerouosto.
Nr.37 - nuo metro stoties Rustaveli Rustavelio prospektu. Užveža ant Mtacminda kalno.
Autobusų numeriai, laikas ir oro temperatūra, užsidega elektroniniame tablo prie autobuso stotelės.

Taksi

Taksistai retai naudojasi taksometrais, arba taksometrai "pagerinti" todėl dėl kelionės kainos geriau tartis prieš važiuojant. Kelionė po rajoną, ar iš rajono į gretimą rajoną turi kainuoti ne daugiau 5 GEL. Pavyzdžiui nuo senamiesčio į Mardžanišvili gatvę (Čugureti rajonas) kainuoja 3-5 GEL. Kelionė iki aerouosto įprastai kainuoja 25 GEL. Išsinuomoti taksi visai dienai kainuoja 150-200 GEL.

Gruzija
Išvažiavimas iš Tbilisio

Gana paprastas būdas - traukiniu. Iš Centrinės geležinkelio stoties galima nuvažiuoti, jeigu į jį važiuoja traukiniai, į reikiamą miestą. Kutaisi galima pasiekti traukiniu už 4 GEL. Būdas patogus, bet ne visur traukiniu pateksite. Pavyzdžiui, į Telavi.
Pagrindinė transporto rūšis pasiekti norimą Gruzijos tašką - mikroautobusai - "maršrutkės". Jos išvažiuoja iš Didube autobusų stoties prie metro stoties Didube. Iš čia galima nuvažiuoti į šalies vakarus: Mcchetą, Kutaisį, Zugdidi, Boržomi, Batumi ir kt.
Rytų kryptimi "maršrutkės" išvažiuoja iš stoties netoli metro stoties Samgori. Išėjus iš metro "maršrutkių" nesimato, jos netoli, galite pasiklausti. Iš čia galima pasiekti Rustavi, Sagaredžo, Marneuli, Telavi ir kt.

© 2015 J.D.Endriukaitis