Kvareli vyno kompanijos

Kindzmarauli korporacija - viena didžiausių Kachetijos vyno gamyklų. Gamykla yra pačiame Kvareli miesto centre ir yra pagrindinė garsiojo pusiau saldaus vyno "Kindzmarauli" gamintoja Gruzijoje. Dabar gamyklai priklauso 300 iš 400 ha "Kindzmarauli" vynuogių auginimo mikrozonos, vyno saugyklos, vyno parduotuvė, degustacijos salės ir netgi viešbutis Kvareli mieste.
Kindzmarauli korporacija - gamykla veikusi ir sovietiniais metais, 1993 metais buvo privatizuota ir modernizuota. Patys seniausi gamyklos statiniai pastatyti dar 1533 metais, juos galima pamatyti.

Iš Čavčavadze gatvės įėję pro duris pateksite į gamyklos parduotuvę ir degustacijos sales. Parduotuvėje daug įvairiausių rūšių ir kainų vyno, dažnai dvigubai pigiau negu Tbilisyje, ir tikrai laikyto pagal taisykles, o ne neaišku kokiomis sąlygomis kaip kai kuriose parduotuvėse.
Gamykloje yra muziejus - tai tikras marani su tikrais moliniais kvevri. Jame galima pamatyti ir klasikinius gruzinų "sacnecheli", ir ąžuolines statines, ir kitus vyndarystės rakandus.

Kindzmarauli vyno gamykla Kindzmarauli vyno gamykla Kindzmarauli vyno gamykla
Kindzmarauli vyno gamykla Kindzmarauli vyno gamykla Kindzmarauli vyno gamykla
Author:Daibo Taku Author:som3rsault Author:avto kokorashvili

Gamykloje galima pasivaikščioti ir po gamybines patalpas, pamatyti itališkas cisternas, kuriose vynuogių sultys pavirsta į garsius vynus, pamatyti vyno saugojimo cisternas padengtas termoizoliaciniu sluoksniu. Gamykloje yra gidas, kuris paaiškina gamybos technologiją ir gamybai naudojamų daiktų paskirtį.
Gamykloje gaminama daug įvairių vynų, atsargose yra netgi išlaikyti brendžiai: "Kvareli" (5 metų, 13 GEL), "Eniseli" (17 metų, 33 GEL) ir "Gremi" (15 metų, 27 GEL).

Gruzija

Vynai: aišku "Kindzmarauli", "Mukuzani" ir ąžuolinėse statinėse išlaikytas "Kvareli", reti vynai, tokie kaip sausas "Kindzmarauli", baltas pusiau saldus "Kisi", galintis lygintis su Račos "Tviši", retas Gruzijoje sladus vynas "16x16" pagamintas iš Saperavi rūšies vynuogių, išlaikomas ąžuolinėse statinėse 6 mėnesius. Be šių serijinių vynų, yra ir vienetiniai, išskirtiniai, nemažai kainuojantys.
Gamykloje yra netgi nedidelis restoranas, su vaizdu į Kvareli centrinę aikštę.
Gerai matomas įėjimas į gamyklą yra iš Čavčavadze gatvės (Nr.55). Dirba nuo 09:00 iki 18:00. Degustacija 2014 metais buvo nemokama.
Šią gamyklą rekomenduoju aplankyti, ji patogioje vietoje, kainos labai padorios, produkcija labai įvairi.

Kindzmarauli vyno gamykla Kindzmarauli vyno gamykla Kindzmarauli vyno gamykla
Kindzmarauli vyno gamykla Kindzmarauli vyno gamykla Kindzmarauli vyno gamykla
Author:brezza Author:brezza Author:Lichtgestalt

Chareba - didelė vyno gamybos kompanija, viena iš didesnių ir garsesnių Gruzijoje. Kompanija įkurta 2004 metais, gamina įvairiausių rūšių vynus, turi 2 gamykla: vieną Kachetijoje, kitą Imeretijoje.
Kvareli mieste kompanijai priklauso garsios Gruzijoje vyno laikymo patalpos - 7700 m ilgio tunelis, vadinamas "Kvareli tuneliu". Į jį veda ekskursijas, organizuoja degustacijas.
Aplink tunelį yra parkas su fontanais padarytais iš didelių kvevri.
Virš tunelio, kalno šlaite, - brangokas ir ištaigingas restoranas "Saperavi". Kainos įkandamos - chačapuri 10 GEL, kiti patiekalai irgi nuo 10 GEL, pilstomas vynas - 5 GEL.
Netoli tunelio yra firminė kompanijos Chareba parduotuvė.
Graneli vyno gamykla yra netoli nuo "Kvareli tunelio". Gamina "Chvančkara", "Cinandali", "Achašeni", "Mukuzani", "Odžaleši", "Ereti" ir "Pirosmani" - linkusi į pusiau saldžių vynų gamybą. Į kairę nuo įėjimo į gamyklą yra nedidelė parduotuvė, kurioje galima įsigyti paminėtus vynus. Į gamyklą vedžioja ekskursijas, yra nemokama (atrodo) vynų degustacija, galima pavakarieniauti. Atsiliepimai gana geri.
© 2015 J.D.Endriukaitis