Kobuleti miestas

Kobuleti (ქობულეთი) - miestas prie Juodosios jūros, 5-10 m aukštyje, Kobuleti municipaliteto administracinis centras. Miestas apie 500 m pločio juosta ištįsęs apie 9 km iš pietų į šiaurę palei jūros krantą, jo pietiniu pakraščiu teka Kintriši upė, iš rytų - pelkėta žemuma. Kobuleti 2009 metais gyveno 18 302 žmonių.
Kobuleti asfaltuotais keliais jungiasi su Batumi (27 km), Ozurgeti (27 km) ir Poti (41 km). Į rytus iš miesto eina kelias į Kintriši saugomas teritorijas, iki lankytojų centro Cchemvana kaime - 23 km. Pro Kobuleti eina geležinkelis Tbilisi-Batumi, yra geležinkelio stotis.

Viduramžiais Kobuleti buvo kunigaikščių Tavdgiridze rezidencija, XVI-XVII amžiuose priklausė tai Gurijos kunigaikštystei, tai Otomanų imperijai. Nuo 1703 iki 1878 metų priklausė turkams (vadinosi Çürüksu), vėliau - Rusijos imperijai.
XIX amžiaus pabaigoje Kobuleti tapo elitiniu kurortu, čia vilas statėsi rusų aristokratija. Vilų rajonas tada buvo vadinamas "Smekalovka". Miesto teises Kobuleti gavo 1944 metais.
Kobuleti yra balneologinis kurortas, klimatas čia drėgnas subtropinis. Sovietiniais laikais mieste buvo nemažai sanatorijų ir poilsio namų, dauguma iš jų priklausė SSSR Gynybos ministerijai. Paskutiniu metu Kobuleti tapo populiariu kurortu, per metus jame apsilanko apie 100 000 turistų.

Kobuleti Kobuleti Kobuleti
Kobuleti Kobuleti Kobuleti
Author:lasha.chiqo Author:Dimit30 Author:Pogromca Gašnič

Miesto sąlyginiu centru galima laikyti aikštę prie geležinkelio stoties. Pro aikštę eina pagrindinė miesto gatvė - Agmašenebeli prospektas, nuo jos prasideda kita pagrindinė miesto gatvė - Rustaveli prospektas. Prie aikštės yra autobusų stotis, iš čia dažnai važiuoja "maršrutkės" į Batumi, Poti ir Ozurgeti. Į šiaurę nuo aikštės. paraleliai paplūdimiui, netoli viena kitos, apie 8 km į šiaurę, eina pagrindinės miesto gatvės - Agmašenebeli ir Rustaveli gatvės.

Gruzija

Mieste yra 11 cerkvių, 2 mečetės, 11 parkų, muziejus, gausybė parduotuvių, kavinių ir restoranų. Kobuleti yra apie 70 įvairaus komforto lygio svečių namų ir viešbučių. Nakvynė sezono metu juose kainuoja nuo 30 GEL.
Kobuleti paplūdimiai yra gana platūs, smėlio-žvyro, paplūdimyje yra visi "civilizacijos" požymiai - šezlongai, skėčiai, vandens motociklai, visokios pripučiamos plaukiojimo priemonės vaikams ir kt.

Kobuleti Kobuleti geležinkelio stotis Kobuleti paplūdimys
Kobuleti Kobuleti geležinkelio stotis Kobuleti paplūdimys
Author:Irakli Chigvaria Author:Irakli Chigvaria Author:irakli

Gana įdomus, nemažas Kobuleti muziejus yra Agmašenebeli prospekte Nr.100 (apie 1 km į šiaurę nuo stoties aikštės), muziejus dirba kasdien, išskyrus pirmadienius, 10:00-18:00 (vasarą iki 20:00). Muziejuje yra didelės archeologijos, istorijos ir etnografijos ekspozicijos.
Gamtos ir paukščių mėgėjams verta aplankyti Kobuleti draustinį, kuriame saugomos unikalios kimininės pelkės, jose gyvenantys ir žiemojantys paukščiai.
Kobuleti saugomų teritorijų administracija ir lankytojų centras yra Kobuleti mieste, Leselidze gatvėje Nr.4, apie 700 m į šiaurę nuo stoties aikštės. Jame galima išsinuomoti specialias slides vaikščiojimui kiminine pelke, gauti išsamią informaciją.
Įėjimas į draustinį yra prie Agmašenebli prospekto namo Nr.642 (apie 6 km į šiaurę nuo stoties aikštės). Čia yra posūkis į dešinę (yra rodyklė), už 300 m nuo posūkio - įėjimas į parką, prie jo yra informacinis stendas. Draustinyje įrengti takai lankytojams, paukščių stebėjimo vietos.

© 2016 J.D.Endriukaitis