Tbilisis, Čugureti rajonas

Čugureti žemėlapis

Čugureti (ჩუღურეთი) rajonas užstatytas XIX-XX amžiaus pradžioje, pats plokščiausias Tbilisyje. Rajone nemažai skirtingų religijų maldos namų - rusų cerkvės, katalikų ir liuteronų bažnyčios ir netgi jehovistų namelis. Čia yra rūmai, keletas ministerijų ir "Kazbegi" alaus gamykla. Rajono išplanavimas linijinis, pagrindinės gatvės plačios.
Šis kairiakrantis rajonas pietuose ribojasi su Avlabari, šiaurėje su Didube rajonais, tiltai jungia su Mtacminda rajonu. Rajono rytuose, už geležinkelio - priemiesčiai.
Čegureti istorijoje yra vokiškų pėdsakų. XIX amžiuje čia buvo keletas vokiečių kolonijų, stovėjo kirchės, bet dabar jau nieko nebeliko išskyrus memorialinę lentą Agmašnebeli prospekte.

Rajono centras - Mardžanišvili aikštė ir metro stotis. Aikštę kerta pagrindinė rajono gatvė - platus Davito Agmašnebeli (Davido Statytojo) prospektas, jį kerta Mardžanišvili gatvė. Ji prasideda nuo Mardžanišvili tilto, baigiasi prie geležinkelio bėgių. Lygiagrečiai Agmašnebeli prospektui eina keletas gatvių - Micheli Cinamdegvrišvili, Egnate Ninošvili ir Dimitri Uznadze gatvės.
Jeigu eiti į Čugureti iš piietų - iš Avlabari ar per Čugureti tiltą pateksime į kvartalą kurio viduryje yra Saarbriukeno aikštė. Jeigu eiti gatve į viršų, ji kirs Cinamdegvrišvili ir atsirems į Džavachašvili gatve, tiesiai į Čavčavadze muziejų. Kvartalas chaotiškas, gana klaidus, jame prasideda Agmašnebeli prospektas, kuris čia irgi skiriasi nuo jo naujesnės šiaurinės, dabar sutvarkytos dalies.

Čugureti (Saarbriukeno) tiltas Agmašenebeli prospekto pradžioje Agmašenebeli prospekto pradžioje
Čugureti (Saarbriukeno) tiltas Agmašenebeli prospekto pradžioje Agmašenebeli prospekto pradžioje
Author:manegivi Author:Dr. Sandricious Author:dimitry

Mardžanišvili aikštėje kažkada stovėjo kirchė ir ji vadinosi Kirchės aikšte. Prie aikštės yra Mardžanišvili (მარჯანიშვილი) metro stotis ir McDonalds.
Davit Agmašenebeli prospektas. Tai graži plati, beveik 2 km ilgio gatvė, kurią iki 2103 metų atremontavo ir sutvarkė. Gatvėje - parduotuvėlės, nedideli restoranai, įdomios architektūros (daugiausiai neoklasikinės) namai. Ant namo Nr.138 yra memorialinė lenta 1918-1920 metais jame gyvenusiam lietuvių visuomenės veikėjui Petrui Vileišiui.

Gruzija

Kote Mardžanišvili gatvė - pavadinta teatro ir kino režisieriaus garbei. Kote Mardžanišvili (1872 - 1933) įkūrė teatrą kuris veikia šioje gatvėje (Nr.8) iki šiol. Gatvės ilgis - apie 1 km, ji prasideda prie Mtkvari upės. Gatvė iki aikštės plati, už jos susiaurėja. Gatvėje nemažai mažų parduotuvėlių, "Prestige" viešbutis, rusų Aleksandro Nevskio cerkvė. Ant namo Nr.45 yra memorialinė lenta čia 1918-1921 metais veikusiai pirmajai Lietuvos Respublikos atstovybėi Kaukaze.
Micheli Cinamdegvrišvili gatvė irgi ilga gatvė (apie 2 km), grožiu kiek nusileidžianti lygiagrečiai einančiam Agmašenebeli prospektui. Gatvėje (Nr.53) yra Green Stairs Hostel, priešais jį Tamara Guesthouse.
Džavachišvili gatvė - lygiagreti, irgi ilga, Cinamdegvrišvili gatvei. Prasideda prie Saarbriukeno aikštės, gatvės pradžioje stovi Šv.Nikolajaus cerkvė, prie sankryžos su Abašidze gatve yra katalikų Šv.Petro ir Povilo bažnyčia (Nr.55). Gatvė atsiremia į Konstitucijos gatvę.

Čugureti. Mardžanišvili aikštė Čugureti. Mardžanišvili teatras Čugureti. Aleksandro Nevskio cerkvė
Čugureti. Mardžanišvili aikštė Čugureti. Mardžanišvili teatras Čugureti. Aleksandro Nevskio cerkvė
Author:timeout.ge Author:Giorgi 1971 Author:PlamenB
Viešbučiai ir hosteliai

Rajonas nėra labai turistinis, čia nėra labai žymių objektų, senovinių cerkvių, beveik nėra muziejų. Bet rajone savita atmosfera, jame apsistoti truputį pigiau.
Rajone yra keletas viešbučių, minėtame "Prestige" vienvietis retro stiliaus kambarys kainuoja 50 USD.
Yra jau minėtas Green Stairs Hostel, ir dar keletas. Labai neblogas ir nelabai brangus hostelis yra Ninošvili gatvėje Nr.19A. Prie Avlabari rajono ribos yra Green House hostelis, Čitaja gatvėje Nr.20 yra Georgia Hostel, kuriame nakvynė kainuoja 5 EUR.

Čugureti. Agmašenebeli prospektas Čugureti. Šv.Petro ir Povilo bažnyčia Čugureti. Uznadze gatvė
Čugureti. Agmašenebeli prospektas Čugureti. Šv.Petro ir Povilo bažnyčia Čugureti. Uznadze gatvė
Author:Giorgi 1971 Author:G213 Author:manegivi
© 2015 J.D.Endriukaitis