Lančchuti miestas

Lančchuti (ლანჩხუთი) - miestas Kolchidos žemumos pietiniame pakraštyje, 20 m aukštyje, Lančchuti municipaliteto administracinis centras. 2006 metais mieste gyveno 8000 žmonių, beveik ketvirtadalis visų municipaliteto gyventojų.
Miestas istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII amžiaus, 1930 metais tapo rajono centru, 1961 metais gavo miesto teises.
Klimatas mieste - drėgnas subtropinis, su šiltomis žiemomis ir karštomis vasaromis. Vidutinė metinė temperatūra 13,8° C, sausio 4,2° C, liepos 23° C. Vidutinis metinis kritulių kiekis 1980 mm.

Pro miestą eina kelias S12 Samtredia-Grigoleti ir geležinkelis Samtredia-Machindžauri, yra geležinkelio stotis. Miestas pagrindiniais keliais jungiasi su Samtredia (32 km), Vani (per Dapnari, 45 km), su Grigoleti (26 km), Poti (per Grigoleti, 40 km), Kobuleti (per Grigoleti, 52 km) ir Ozurgeti (per Nasakirali, 31 km).
Lančchuti yra susigiminiavęs su Lietuvos miestu Kupiškiu.

Lančchuti centras Lančchuti cerkvė Lančchuti
Lančchuti centras Lančchuti cerkvė Lančchuti
Author:Archil Kikvadze Author:Boris Chkhaidze Author:Boris Chkhaidze

Miestas panašus į labai didelį kaimą, tik jo centre yra daugiaaukščių pastatų. Pagindinė miesto gatvė - Tabukašvili (kelias Samtredia-Grigoleti) kerta visą miestą iš rytų į vakarus. Tabukašvili sankryžoje su Ninošvili gatve prasideda sąlyginis miesto centras. Sankryžos pietinėje pusėje yra nedidelis parkas, šiaurinėje pusėje - didelė aikštė ir viešbutis. Važiuodami Ninošvili gatve į šiaurę už 800 m pasieksime geležinkelio stotį. Eidami Tabukašvili gatve į šiaurę už 200 m pasieksime aikštę dešinėje gatvės pusėje. Joje stovi įdomus paminklas, prie jos yra autobusų stotis. Visos reikalingos turistui įstaigos - keleto bankų filialai, keletas maitinimo įstaigų ir parduotuvių yra šiame miesto rajone. Ypatingai įdomių turistui objektų mieste nėra, gal būt, išskyrus muziejų.

Lančchuti teatras Lančchuti Lančchuti centras
Lančchuti teatras Lančchuti Lančchuti centras
Author:geologi Author:Boris Chkhaidze Author:Miro Mirecnet

Miesto muziejus yra E.Ninošvili gatvėje Nr.21, veikia kasdien, išskyrus pirmadienius, 10:00-18:00. Įėjimas nemokamas.

Gruzija

Muziejuje yra 8862 eksponatų, jame eksponuojama: numizmatikos, gamtos, archeologinių radinių, municipaliteto istorijos ir etnografijos, paveikslų kolekcijos. Jame galima pamatyti ypač vertingą IV amžiaus p.m.e. bronzinį šalmą, Kolchidos bronzinių kirvių, senovinės keramikos kolekcijas, IV amžiaus bronzinį kryžių ir XI amžiaus akmenį su iškaltu užrašu.

© 2015 J.D.Endriukaitis