Batumio turizmo infrastruktūra, viešbučiai, svečių namai, hosteliai, restoranai, kavinės, maistas, laisvalaikis

Po 2004 metų Rožių revoliucijos Batumį nuspręsta paversti pagrindiniu Gruzijos kurortu, skirta daug lėšų, mieste prasidėjo masinės statybos ir rekonstrukcija. Miestas buvo visiškai perstatytas, jame pristatyta daug modernios architektūros pastatų, skulptūrų, fontanų ir kt. Dabar centrinė miesto dalis beveik visiškai sutvarkyta ir sukultūrinta.

Batumio paplūdimys

Batumio paplūdimys ilgas ir labai platus, todėl miesto artumas labai nesijaučia. Paplūdimyje yra visos "civilizacijos" gėrybės: skėčiai, šezlongai, vandens motociklų nuoma ir kt. Prie paplūdimio daugybė kavinių ir restoranų; simpatiškas, bet brangus (kava apie 6 GEL), yra restoranas "Batumio molas". Kartais sakoma, kad dėl uosto artumo, vanduo čia jūroje nelabai švarus, bet mano galva tai truputį perdėta. Ne sezono metu paplūdimys kartais truputį šiukšlinas.

Batumio paplūdimys
Batumio paplūdimys
Author:yoemanuel
Batumio paplūdimys
Batumio paplūdimys
Author:Pogromca Gašnič
Batumio paplūdimys
Batumio paplūdimys
Author:longdistancer

Batumio maitinimo įstaigos

Batumyje jų labai daug, jos yra keleto tipų. Plačiausiai paplitusios - standartinės, nebrangios, "liaudiškos dvasios" sasadilo. Jose prekiaujama šašlykais, lobio, chačiapuri ir kitu įprastu maistu, netgi pilstomu pigiu vynu. Tokios sasadilo pavyzdys - kavinė "Saamo" Abašidze g. Nr.37.
Kitas kraštutinumas - brangūs restoranai, kurių valgiaraščiuose daugybė paslaptingų pavadinimų už dideles kainas. Juose galima "gražiai" išsileisti pinigėlius, bet pastoviai maitintis kažin ar verta.

Gruzija

Batumyje, Kutaisio ir Chulo gatvėse, mečetės apylinkėse, yra nemažai turkiškų užeigų. Jos kiek brangesnės už gruziniškas, bet dėl įdomumo galima aplankyti ir jas. Čia verda labai gerą kavą.
Verta aplankyti kavinę "Laguna" (Gorgiladze g. Nr.18), kurioje gaminami, gali būti, skaniausi visoje Adžarijoje adžariški chačiapuriai.
Gana greitai ir skaniai galima pavalgyti gruziniškos virtuvės restorane "Samikitno Mačachela" Gogebašvili gatvėje, netoli keltuvo apatinės stoties. Patiekalų pasirinkimas labai didelis, aptarnavimas greitas ir malonus, vakarais kartais groja gyva liaudiška muzika. Kainos restorane truputį didesnės už vidutines, sočiai pavalgyti galima už 5-15 GEL.

Pajūrio Bulvaras
Pajūrio Bulvaras
Author:Vyacheslav L
Batumio restoranas
Batumio restoranas
Author:erdal köse
Batumio restoranas Old Ship
Batumio restoranas "Old Ship"
Author:faskunji

Nakvynė, transportas ir kt. Batumyje

Batumyje yra virš 700 viešbučių ir kitų apgyvendinimo įstaigų, vietomis vos ne kas antrame name. Hostelių mieste nėra gausu, apie 5. Pigiausia nakvynė sezono metu hosteliuose ar svečių namuose nuo 20 GEL, brangiausia - Radisson Blu, Sheraton viešbučiuose ir kai kuriuose apartamentuose. Įprastinė kaina nedideliuose jaukiuose viešbučiuose senajame mieste - nuo 50 GEL.
Važiavimas miesto autobusu kainuoja 0,4 GEL, miesto "maršrutke" irgi 0,4 GEL, įprastinės taksi kainos - 1 GEL už 1 km. Batumyje galima išsinuomoti dviratį. Kompanija "Batumvelo" turi 23 dviračių terminalus mieste, nuomos kaina dienai - 4 GEL.
Valiutos keityklų Batumyje labai daug. Keičia eurus, dolerius, rublius, Azerbaidžano manatus, Turkijos liras.
Interneto kavinės gana dažnos, įprastinė kaina - 1 GEL už valandą. Pajūrio Bulvare - nemokamas, neblogo greičio Wi-Fi.
Turizmo informacijos centrai yra Ninošvili g. Nr.2 (dirba kasdien, 09:00-22:00), lyninio keltuvo apatinėje stotyje, Gogebašvili gatvėje (dirba 24/7) ir Batumio aerouoste (dirba pagal skrydžių tvarkaraštį).

Batumio Radisson Blu viešbutis
Batumio Radisson Blu viešbutis
Author:majasa
Batumio Sheraton viešbutis
Batumio Sheraton viešbutis
Author:tofil44
Batumio President Plaza viešbutis
Batumio President Plaza viešbutis"
Author:Ilia Margalitadze

Naktinis gyvenimas

Airiškas baras Quiet Woman Pub yra Piazza aikštėje, dirba iki 2:00 nakties. Didelis alaus rūšių pasirinkimas. Valgiaraštis neilgas, bet maistas skanus. Kainos didokos, bet baras gana populiarus.
Naktinis baras Black Buddha yra Baratašvili g. Nr.17, President Palace Hotel pastate, dirba iki 4:00 nakties. Valgiaraštyje suši, užkandžiai, salotos. Gyvos muzikos nėra.
Baras Vinyl yra Dumbadze g, Nr.12/14, dirba iki 3:00 nakties. Interjeras dekoruotas senomis plokštelėmis. Baras populiarus tarp vietino jaunimo.
Klubas Art-Boulevard yra 26 Maisi g, Nr.2, dirba iki 24:00. Didelė kavinė (apie 150 vietų), vakarais - klubas. Sezono metu, nuo 20:00 - gyva muzika.
Klubas Rendez-Vous Lounge yra Važa Pšavela g, Nr.16, dirba iki 2:00 nakties. Labai populiarus klubas, vakarais groja didžėjai, daugiausia elektroninę muziką.
Be minėtų, dar yra šie naktiniai klubai: Sublime yra Rustaveli pr, Nr.20, dirba iki 3:00 nakties, Discorium (Ninošvili g. Nr.11, 4:00), Mandarin (Pajūrio Bulvaras, 6:00, tik vasarą), Sector 26 (Pajūrio Bulvaras, 6:00, tik vasarą), Take Five (Pajūrio Bulvaras, 3:00, tik vasarą), Vox (Ninošvili g. Nr.11, 4:00), Iveria Beach (Pajūrio Bulvaras, 5:00, tik vasarą) ir Soho (Pajūrio Bulvaras, 6:00, tik vasarą).
Batumyje yra Ajarabet (Achmeteli g. Nr.7A), Grand Palace Intourist (Ninošvili g. Nr.11), Iveria Batumi (Ninošvili g. Nr.1), Peace (Ninošvili g. Nr.21), Europebet (Čavčavadze g. Nr.5) ir Golden Palace (Angisa g. Nr.2) kazino.

Batumio skulptūros
Batumio skulptūros
Author:tofil44
Batumio skulptūros
Batumio skulptūros
Author:tofil44
Batumio skulptūros
Batumio skulptūros
Author:tofil44

Festivaliai

Naminio vyno festivalis vyksta balandžio mėnesį. Pagrindinis festivalio tikslas - vynuogininkystės vystymas ir įvairių vyno rūšių populiarinimas Adžarijoje.
Klaikinės muzikos festivalis vyksta birželio mėnesį. Pagrindinis festivalio tikslas - naujų talentų atradimas ir klasikinės muzikos populiarinimas.
Tarptautinis Juodosios jūros džiazo festivalis vyksta liepos mėnesį. Festivalis vyksta Batumio teniso kortuose ir miesto klubuose. Kiekvienais metais į festivalį kviečiami garsūs džiazo atlikėjai iš viso pasaulio.
Batumi garfiti meno festivalis vyksta liepos mėnesį. Festivalio metu dailininkai iš įvairių šalių puošia miesto sienas.
Tarptautinis baikerių festivalis vyksta rugpjūčio mėnesį aikštėje prie Justicijos rūmų. Į festivalį kasmet suvažiuoja apie 400 baikerių iš įvairių šalių.
Tarptautinis Art-House filmų festivalis vyksta rugsėjo mėnesį. Įvairių šalių menininkai varžosi vaidybinių, dokumentinių ir trumpametražinių filmų kategorijose.
Kasmet, rugsėjo pirmosios savaitės pabaigoje, vyksta miesto šventė “Batumoba”. Jos metu vyksta įvairūs koncertai ir sporto varžybos.
Kasmet, spalio mėnesį Batumije vyksta tarptautinis animacinių filmų festivalis "Tofuzi" organizuojamas Animacijos vystymo fondo.

© 2016 J.D.Endriukaitis