Sarpi

Sarpi (სარფი) - nedidelis kaimas prie kelio E70 Batumi-Hopa, 17,5 km į pietus nuo Batumio. Gruzijos-Turkijos siena kaimą padalino į dvi dalis - gruzinų Sarpi ir turkų Sarp. Kaime 2012 metais gyveno 1120 žmonių, dauguma gyventojų yra lazų tautybės. Kaime yra sienos perėjimo punktas Sapri/Sarp ir nedidelis žvyro paplūdimys. Sarpi - kurortinis kaimas, jame yra nemaža cerkvė, prie kelio - nedidelis krioklys ir skulptūra prie jo.

Sarpi Krioklys prie Sarpi Sarpi
Sarpi Krioklys prie Sarpi Sarpi
Author:besik nibladze Author:J.Endriukaitis Author:Archil Kikvadze

Gruzijoje nėra daug paplūdimių su kalnų peizažais, praktiškai tik du - Sarpi ir Kvariati. Sarpi paplūdimys yra apie 600 m ilgio, pusmėnulio formos, pietine dalimi atsiremia į Gruzijos-Turkijos sieną, nuo Turkijos jį skiria tik akmenų krūva ir tvora iš metalinio tinklo. Šiaurėje paplūdimys remiasi į uolas, už jų yra nedidelis "laukinis" paplūdimys.

Paplūdimys yra prie pat kelio ir muitinės, kartais čia būna sunkvežimių eilės, pasienio šurmulys. Iš Sarpi galima pėsčiomis nueiti į Turkiją iki Sarp kaimo, ar netgi iki Kemalpaša miestelio. Turkijos pusėje nelabai yra kas veikti, paplūdimiai ten gana kuklūs.
Sarpi yra apie 10 įvairaus komforto lygio svečių namų ir viešbučių, nakvynė juose kainuoja nuo 25 GEL. Kaime nemažai kavinukių, daugybė parduotuvių ir valiutos keitimo punktų, iš jo į Batumį gana dažnai važiuoja autobusai ir "maršrutkės".

Sarpi Sarpi Sarpi sienos perėjimo punktas
Sarpi Sarpi Sarpi sienos perėjimo punktas
Author:feridun eriş Author:Merabi Merabi Author:tofil44

Sarpi/Sarp sienos perėjimo punktas - pats "gyviausias" Gruzijoje, pro jį gaujos žmonių, šimtai autobusų ir sunkvežimių zuja tarp Gruzijos ir Turkijos.
Sarpi sieną galima kirsti ir pėsčiomis, punktas dirba visą parą. Įprastai kertant sieną - būtini minimalūs formalumai, turkų pusėje dirba 4 pasų kontrolės langai, gruzinų - 6 langai, bet vis dėl to eilės kartais susidaro.
Gruzijos muitinės pastatas naujas, nedidelis, įdomios architektūros, labai tvarkingas. Jeigu neturite labai daug bagažo, tai po pasų kontrolės galite eiti, jeigu turite daug daiktų, jus nukreips patikrinimui į muitinę. Muitinės salėje yra Turizmo informacijos centras. Žemėlapių jame dažniausiai greit nelieka, yra keleto rūšių reklaminių lankstinukų.

Gruzija

Už muitinės - didelė ir chaotiška aikštė, joje daug valiutos keityklų, kavinukių, parduotuvėlių.
Turkų muitinės pastatas kuklesnis, ilgas, pėsčiomis reikia nueiti apie 300 m. Į sienos perėjimo punktą ateina kelias iš Kemalpaša miestelio, kuris išlenda iš tunelio prieš pat muitinę, čia yra nedidelis paplūdimys ir kavinukė, mečetė. Valiutos keityklų nėra - larius į liras ar atvirkščiai reikia pasikeisti Gruzijos pusėje. Hopa miestelyje valiutos keityklų irgi nėra.

© 2016-18 J.D.Endriukaitis