Kareli miestas

Kareli miesto žemėlapis

Kareli miestas (ქარელი) yra Šida Kartli srityje, Mtkvari upės dešiniajame krante, 620 m aukštyje, 94 km nuo Tbilisio, apie 2 km į pietus nuo kelio Tbilisi-Batumi, Kareli municipaliteto administracinis centras. 2002 metais mieste gyveno 7200 žmonių.

Kareli pirmą kartą paminėtas XVII amžiuje. Pradžioje Kareli buvo nedidelis kaimas, pradėjo augti, kai kunigaikščiai Cicišvili XVIII amžiaus pabaigoje persikėlė čia iš Mdzovreti. Pagal surašymo duomenis 1715 metais Kareli gyveno 20 šeimų, 1804 metais čia buvo 215 namų valdų, tame tarpe 12 osetinų ir 34 armėnų namai. Vėliau miestelio augimą dar paspartino pro jį nutiestas geležinkelis.

Kareli miestas Kareli miestas Kareli miestas
Kareli miestas Kareli miestas Kareli geležinkelio stotis
Author:geologi Author:Memmedoglu Nizami Author:Gio Basi

Mieste nieko labai įdomaus nėra. Yra trys cerkvės, naujas stiklinis policijos pastatas, muziejus.
Svarbiausias įstaigas galima rasti aplink miesto centrinę aikštę. Netoliese yra nedidelis viešbutis, interneto kavinė, keletas bankų filialų, maitinimo įstaigų nesimato. Geležinkelio stotis yra už 900 m į rytus, prie jos stovi "maršrutkės" važiuojančios į Tbilisį, Gori ir municipaliteto kaimus. Į stotį veda Stalino gatvė.

Gruzija

Miesto muziejus yra kiek toliau nuo centro, Kazbegi gatvėje, Nr.86. Muziejuje yra 1235 eksponatai, tarp jų rajone archeologų rasti Bronzos ir Geležies amžių ginklai, ūkio daiktai, plieniniai kalavijai, šarvai, numizmatikos kolekcija, keramika, taip pat XIX amžiaus namų apyvokos daiktai, dokumentai, fotografijos.
Muziejus dirba kasdien, išskyrus pirmadienius, 10:00-18:00. Įėjimas nemokamas.
© 2015 J.D.Endriukaitis