Chobi municipalitetas. Samegrelo

Chobi municipaliteto žemėlapis

Chobi municipalitetas (ხობის მუნიციპალიტეტი) yra Gruzijos vakaruose, Kolchidos žemumoje. Municipaliteto plotas 676 km², gyventojų skaičius - 42 000. Klimatas drėgnas subtropinis, su šiltomis žiemomis ir karštomis, drėgnomis vasaromis. Vidutinė metinė temperatūra +14° C. Municipalitete yra 16 km ilgio Juodosios jūros pakrantė. Pakrantė neužstatyta, "laukinė", tik prie naftos terminalo prie Kulevi gali būti jos lankymo apribojimai. 22% municipaliteto teritorijos apaugę miškais (daugiausiai lapuočių). Per municipalitetą teka Rioni ir Chobickali upės, jo pietvakarinėje dalyje yra Kolchidos nacionalinis parkas. Vakarinė municipaliteto dalis yra pelkėta.

Lankytinos vietos

Cerkvė Chobi mieste Chobi Chobi
Cerkvė Chobi mieste Chibuli tvirtovė Kulevi naftos terminalas
Author:Badri Nadaraia Author:Badri Nadaraia Author:Archil Guchmanidze

Chobi (ხობი) - nedidelis miestas, Kolchidos žemumoje, Chobickali upės kairiajame krante, 25 m aukštyje. 5600 gyventojų. Per miestą eina kelias ir geležinkelis Tbilisi-Zugdidi, be jo, miestą jungia keliai su Kulevi ir Čchorotcku.
Chobi pagrindinė gatvė vadinasi Cotne Dadiani, ji yra ir kelias Tbilisi-Zugdidi. Jeigu įvažiuosime į miestą iš Senaki pusės, už tilto dešinėje yra nestandartinės architektūros neseniai pastatyta cerkvė, 800 m nuo tilto į kairę atsišakoja Agmešenebeli gatvė, čia yra nedidelis miesto centras. Čia yra sovietinių laikų skulptūra, administraciniai pastatai, banko filialas, naujas prekybos centras su įvairiomis parduotuvėmis, ir gana nebrangiu restoranu. Likusi miesto dalis - kaimiško tipo.

Chobi vienuolynas (ხობის მონასტერი) - senovinis Megrelijos vienuolynas įdomus savo unikalia cerkve. Anksčiau buvo garsus šventomis relikvijomis, kurios dabar saugomos Zugdidi. Vienuolynas yra truputį į šiaurę nuo Chobi miesto. Plačiau Chobi vienuolynas
Cheti tvirtovė (ხეთის ციხე). Viduramžių tvirtovės griuvėsiai yra prie Chamiskuri kaimo, kelio Senaki-Zugdidi pietinėje pusėje, 12 km į šiaurės vakarus nuo Chobi. Istorinių duomenų apie šią tvirtovę beveik nėra.

Chobi Chobi Chobi
Cheti tvirtovė Cheti tvirtovė Cheti tvirtovė
Author:nikoloza Author:nikoloza Author:nikoloza

Chibuli tvirtovė (ხიბულის ციხე) - vėlyvųjų viduramžių tvirtovės liekanos prie Dzvila Chibula kaimo, 15 km į šiaurės rytus - šiaurę nuo Chobi miesto. Yra išlikusios sienų, bokšto ir koplyčios liekanos. 1616-1639 metais paminėta kaip kunigaikščio Malači Gurieli Chibula tvirtovė-pilis.
Kolcheti Nacionalinis parkas . Parkas yra trijų municipalitetų teritorijoje, Chobi municipalitete yra pati gražiausia jo dalis. Ir įėjimas į parką praktiškai yra šiame municipalitete.

Gruzija

Kulevi (ყულევი) - kaimas netoli Juodosios jūros ir Chobisckali upės žiočių, Odiši lygumoje, 2 m aukštyje, 20 km į vakarus nuo Chobi, 15 km į šiaurę nuo Poti. 359 gyventojai. Ntoli kaimo, prie Chobisckali upės žiočių, yra naftos terminalas. Seniau čia buvo turkų fortas Redut-Kale, iš jo nieko neišliko. Tiesiai prieš Chobisckali upės žiotis, apie 100 m nuo kranto, yra pusiau paskendęs kreiseris "Komintern". Kreiseris pastatytas 1905 metais, 1942 metais Poti uoste subombarduotas, nubuksyruotas prie Kulevi ir paskandintas.

© 2014 J.D.Endriukaitis