Kelionės dokumentai ir rekomendacijos

Pasas
Šiuo metu į Sakartvelą (Gruziją) galima keliauti turint vien asmens tapatybės kortelę, tačiau jei skrydis netiesioginis ir vykstama tranzitu per kitas valstybes, esančias ne Šengeno erdvėje, būtina pasitikrinti, ar tranzito valstybės pripažįsta asmens tapatybės kortelę. Sakartvele (Gruzijoje) LR paso gali prireikti keičiant pinigus bankuose, prireikus gydymo paslaugų ir t.t. Todėl rekomenduojama (nebūtina) papildomai su savimi turėti ir LR pasą.
Reikalaujama, kad pasas ar asmens tapatybės kortelė galiotų bent 6 mėnesius nuo atvykimo į šalį dienos.
Jei turite ir pasą, ir asmens tapatybės kortelę, stenkitės laikyti juos skirtingose vietose, kad vienu metu neprarastumėte abiejų.

Draudimas
Rekomenduojame apsidrausti kelionės medicininių išlaidų draudimu.

Skiepai
Privalomų skiepų keliautojams Sakartvele (Gruzijoje) nereikia.
Rekomenduojama vakcinacija dėl kitų rizikos veiksnių infekcijų: hepatitas A, hepatitas B, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.
Maliarija. Nedidėlė infekcijos rizika dėl P. vivax vyrauja birželio-spalio mėn. kai kuriuose kaimo vietovėse, esančiuose pietrytinės šalies dalyje besiribojančiuose su Azerbaidžanu.

Saugumas
Sakartvelas (Gruzija) yra gana saugi šalis, viena iš saugesnių šalių turistams pasaulyje.
Į tam tikras šalies dalis rekomenduojama nevykti - okupuotose Abchazijos ir Cchinvalio regiono teritorijose nėra saugu: pasitaiko plėšimų atvejų, užfiksuota piliečių grobimų atvejų išpirkos tikslais.