Goderdzi

Goderdzi (გოდერძი) - naujas slidinėjimo kurortas prie Transadžarijos kelio, 2000 m aukštyje, 24,5 km į rytus nuo Chulo, 109 km nuo Batumi.
Kurortas dar tik plečiasi, yra 8 km trasų ir 2 keltuvai, kurie užkelia iki 2366 m. Sniegas Goderdzi būna nuo lapkričio iki balandžio mėnesio.
Kurortą galima pasiekti iš Chulo, kurį nesunku pasiekti "maršrutke" iš Batumi. Mikroautobusas sezono metu išvyksta kasdien nuo Turizmo informacijos centro. Chulo-Goderdzi - 11:00, 7 GEL ir Goderdzi-Chulo - 16:00, 5 GEL. Iš Danisparauli kaimo Goderdzi galima pasiekti už 3 GEL.

Goderdzi slidinėjimo kurortas Goderdzi slidinėjimo kurortas Goderdzi perėja
Goderdzi slidinėjimo kurortas Goderdzi slidinėjimo kurortas Goderdzi perėja
Author:Александр Кольнер Author:Igor Skorubsky Author:Pavlo Dyban

Goderdzi šiuo metu yra 6 kotedžai, kuriuose gali apsistoti iki 12 žmonių ir vienas viešbučio tipo kotedžas, kuriame gali apsistoti iki 36 žmonių. Kotedžuose yra valgymo ir slidžių saugojimo kambariai, lodžija su židiniu ir Wi-Fi.
Dvivietis kambarys kainuoja 100 GEL už naktį, keturvietis - 150 GEL. Viešbučio tipo kotedže nakvynė kainuoja: dvivietis kambarys - 60-80 GEL, keturvietis - 100-120 GEL. Kotedže yra valgymo ir slidžių saugojimo kambariai, lodžija su židiniu ir Wi-Fi, kambariai su atskirais ir vonios kambariais.

Viešbutyje "Meteo" nakvynė kainuoja: dvivietis kambarys - 100 GEL, šeimyninis keturvietis kambarys - 100 GEL, hostelio tipo kambarys - 20 GEL žmogui.
Galima apsistoti ir už 2,5 km esančiame Danisparauli kaime, kuriame yra 9 svečių namai. Nakvynė juose su 3 kartų maitinimu kainuoja 35-40 GEL.
Kitos kainos: pusryčiai - 10 GEL, pietūs ir vakarienė po 15 GEL; pakilimas keltuvu - 5 GEL (30 GEL dienai), slidės su batais - 5 GEL už valandą (30 GEL dienai); snieglentė - 5 GEL už valandą (20 GEL dienai); slidinėjimo instruktorius - 20 GEL už valandą.

Goderdzi perėja Goderdzi perėja Goderdzi perėja
Goderdzi perėja Goderdzi perėja Goderdzi perėja
Author:Dimit30 Author:Dimit30 Author:G.N.

Goderdzi perėja (გოდერძი) yra per Arsiani kalnagūbrį, ant Transadžarijos kelio jungiančio Batumi su Achalciche, Adžariją su Samche-Džavacheti. Perėjos aukštis - 2025 m, ji yra 30 km į rytus nuo Chulo (važiuojama apie 2 val.), 5,7 km nuo Goderdzi slidinėjimo kurorto. Įprastai perėja atidaryta nuo gegužės iki spalio mėnesio.

Gruzija

Perėja yra alpinių pievų zonoje, vasarą gyvena žmonės, čia netgi yra maitinimo įstaiga. Žiemą čia ne mažiau kaip porą metrų sniego, žmonės nusileidžia gyventi žemiau.
Nuo perėjos į pietus eina neblogas gruntinis kelias į Bešumi kurortą (7 km), į šiaurę - labai blogas gruntinis kelias prie Žaliojo ežero (6 km).

Mcvane tba (Žaliasis ežeras) Mcvane tba (Žaliasis ežeras) Mcvane tba (Žaliasis ežeras)
Mcvane tba (Žaliasis ežeras) Mcvane tba (Žaliasis ežeras) Mcvane tba (Žaliasis ežeras)
Author:tshavadze Author:Jijavadze.Arseni Author:Gela Chikvaidze

Žaliasis ežeras, Mcvane tba (მწვანე ტბა) yra Arsiani kalnagūbryje, 2058 m aukštyje, ant miško ir alpinių pievų ribos. Ežero plotas 50 ha, didžiausias gylis 19,4 km. Ežero vanduo kiek mineralizuotas, žuvies jame nėra.
Ežeras labai gražus, jo apylinkės taip pat labai vaizdingos.

© 2016 J.D.Endriukaitis