Teržola miestas

Teržola (თერჯოლა) - miestas Imeretijos žemumoje, abiejuose Čchari upės krantuose, 170 m aukštyje, Teržola municipaliteto administracinis centras. Mieste gyvena 5 500 žmonių.
Istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII amžiaus, miesto teisės Teržola suteiktos 1983 metais.
Miestas gerais, asfaltuotais keliais jungiasi su Zestafoni (14 km), Kutaisi (32 km) ir Tkibuli (26 km).

Teržola cerkvė Teržola Sporto rūmai Teržola
Teržola cerkvė Teržola Sporto rūmai Teržola
Author:gioqochora Author:gioqochora Author:PaataB

Miestas susilieja su aplinkiniais kaimais, tad nustatyti kur jis prasideda ir baigiasi gana sunku. Pro Teržola einantis kelias į Tkibuli kerta visą miestą, mieste vadinamas Rustaveli prospektu. Prie prospekto stovi didelė cerkvė, tai ir yra sąlyginis miesto centras. Beveik visos turistui reikalingos turistui įstaigos yra po keletą šimtų metrų į abi prospekto puses nuo cerkvės. Čia rasime keleto bankų filialus, keletą kavinių ar restoranų ir supermarketų.

Įdomesnių turistui objektų Teržola nėra, nebent gana įdomios modernios architektūros Sporto rūmai.

Teržola Teržola Chareba vyno gamykla
Teržola Teržola Chareba vyno gamykla
Author:A.Prangulashvili Author:V.Tsagareishvili Author:Mustafa Öncan

Į pietryčius nuo miesto yra Chareba kompanijos vyno gamykla. Kompanija apylinkėse nusipirko didelius vynuogynų plotus, gamykloje gamina keletos rūšių vynus, tarp jų gana įdomų šampano tipo vyną "Chareba" iš Cicka rūšies vynuogių.
4,5 km nuo Teržola centro, 1 km nuo posūkio į kelią E60, į Kutaisį, dešinėje kelio pusėje yra nedidelė kompanijos vyno parduotuvė. Joje galima padegustuoti keleto rūšių vynus, kiek pigiau nusipirkti kompanijos produkcijos. Kiek toliau yra pati gamykla. Komapnijos tinklalapyje užsimenama apie vyno turą į gamyklą, bet daugiau informacijos nepateikaima.

© 2015 J.D.Endriukaitis