Šchepi tvirtovė. Samegrelo

Šchepi tvirtovė (შხეფის ციხე) - nedidelė, apgriuvusi, bet gražioje vietoje, ant kalvos, apie 5 km į rytus-šiaurės rytus nuo Senaki miesto centro.
Apie Šchepi tvirtovės ankstyvąjį laikotarpį tikslių duomenų nėra. Manoma, kad ji galėjo būti pastatyta IV amžiuje kaip viena Egrisi (Lazika) gynybinės grandinės tvirtovių.
Vakušti Bagrationi rašo, kad čia 1582 mirė Samegrelo kunigaikščio Giorgi III Dadidni sūnus Levan ir 1590 metais tvirtovėje numirė, o gal buvo nužudytas, megrelų paimtas į nelaisvę ir įkalintas tvirtovėje Imereti karalius Levan I.

1832-1834 metais prancūzų keliautojas Frederic Dubois nupiešė tvirtovę. Pagal piešinį galima spresti, kad tuo metu tvirtovė dar buvo naudojama ir buvo neblogame stovyje.
1979 metais tvirtovės teritoriją kasinėjo archeologai.

Šchepi tvirtovė Šchepi tvirtovė Šchepi tvirtovė
Šchepi tvirtovė Šchepi tvirtovė Šchepi tvirtovė
Author:Badri Nadaraia Author:Badri Nadaraia Author:Mtiuli777

Dabar iš tvirtovės išliko centrinis bokštas, apgriuvęs rytinis bokštas ir vakarinio bokšto pamatai, pastato sienos dalis su židinio niša. Tvirtovėje galima rasti buvusį vyno rūsį su kveri šukėmis ir dabar užverstą akmenimis ir sklidiną vandens buvusią vandens saugyklą.

Gruzija

Iš Senaki tvirtovę galima pasiekti keliu į Martvili ir pėsčiomis. Jeigu eiti nuo Senaki parko į rytus pagrindiniu keliu, už 2 km Šchepi kaime nuo jo atsišakoja gruntinis kelias į kairę, einantis per kaimą į šiaurę. Einant šiuo keliu, už 1,2 km, netoli kaimo pakraščio, kairėje, ant kalvos stovi tvirtovė. Tvirtovė matosi gana iš toli. Tvirtovę galima apžiūrėti pakeliui į Nokalakevi.

© 2014 J.D.Endriukaitis