Grigoleti ir Maltakva

Grigoleti (გრიგოლეთი) ir Maltakva (მალთაყვა) - kurortinės gyvenvietės prie Juodosios jūros beveik susijungusios į vieną. Namai siaura juosta išsimėtę abipus Poti-Batumi kelio, einančio paraleliai Juodosios jūros krantui. Namus ir paplūdimius beveik visur skiria siaura pušynų juosta.

Kurorto pradžia sąlyginai galima laikyti Grigoleti pietinį pakraštį prie Supsa upės žiočių, iki kurio nuo Lančchuti yra 25 km, nuo Poti - 13 km. Nuo čia paplūdimiai tęsiasi į šiaurę apie 6 km.

Grigoleti Grigoleti paplūdimys Modinache tvirtovė
Grigoleti Grigoleti paplūdimys Grigoleti paplūdimys
Author:Bluetooth_a Author:Pogromca Gašnič Author:admiralofgeorgia

Paplūdimiai, kaip ir netoliese esančio Ureki yra iš magnetinio smėlio. Magnetito smėlyje čia mažiau, bet vis tiek jis yra tamsiai pilkas. Jūros krantas čia lėkštas, žmonių santykinai nėra daug, paplūdimiai truputį šiukšlini. Gerai paieškojus, čia, prie paplūdimio esančiuose miškeliuose, galima rasti vietą palapinei pasistatyti.

Maltakava Maltakava Maltakava paplūdimys
Maltakava Maltakava Maltakava paplūdimys
Author:Manuchar GHavtadze Author:tata12 Author:sliwa

Turistinė infrastruktūra čia nėra išvystyta - yra keletas parduotuvių ir kavinių veikiančių sezono metu. Čia yra apie dešimt vietų kuriose galima apsistoti nuo brangesnių viešbučių iki pigesnių svečių namų. Rekomenduoti ką nors sunku - vieni užsidaro, kiti atsidaro.

Gruzija

Čia dažnai galima pamatyti nepabaigtas statytas vilas ir buvusias apgyvendinimo įstaigas su kabančiomis lentelėmis "Parduodama". Greičiausiai turistų nepakanka Juodosios jūros pkarantei nuo Batumio iki Maltakva, ir išlaikyti apgyvendinimo įstaigas neapsimoka.
Maltakva yra siauroje juostoje tarp Paleostomi ežero ir jūros. Keletą kilometrų į šiaurę nuo Maltakva yra įėjimas į Kolcheti nacionalinį parką.

© 2015 J.D.Endriukaitis