Vyno gamykla "Château Mukhrani"

"Château Mukhrani" - vyno gamybos kompanija kuriai priklauso vyno gamykla Muchrani kaime. Tai viena iš nedaugelio Kartli vyno gamyklų netoli Tbilisio, ją galima aplankyti važiuojant į Vakarų Gruziją. Kompanijai priklauso kunigaikščių Bagrationi-Muchrani dvaro rūmai, parkas ir arklidės, į dvarą organizuojamos ekskursijos ir vyno degustacijos. "Château Mukhrani" yra 1,7 km į šiaurės rytus nuo Muchrani kaimo centrinės aikštės. Kelias sužymėtas rodyklėmis.

Muchrani rūmai Muchrani rūmai Muchrani rūmai
Muchrani rūmai Muchrani rūmai Muchrani rūmai
Author:Beka Ponjavidze Author:PlamenB Author:PlamenB

XVIII amžiuje ši vietovė vadinosi Samuchrano, kunigaikščiai Muchrani gyveno Muchrani tvirtovėje, išlikusioje Muchrani kaimo centre. 1800 metais kunigaikščiu tapo Konstantinas IV (1782 - 1842), bet po keleto metų Rusija aneksavo Gruziją ir likvidavo Muchrani kunigaikštystę. Kurį laiką Konstantinas buvo Tbilisio gubernijos dvarininkų vadovu. 1842 metais, Konstantinui mirus, titulą paveldėjo jo sūnus Ivane.
Ivane buvo rusų kariuomenės generolas-majoras, vadovavo Erivanės pulkui, kariavo su kalniečiais. Nuo 1853 metų vadovavo brigadai, Krymo karo metu dalyvavo Bašdyklaro ir Karso mūšiuose. 1857 metais jam suteiktas generolo-leitenanto laipsnis, 1881 metais - išėjo į atsargą.

1885 metais jis užbaigė europietiško stiliaus dvaro statybas. Dvaras buvo sumanytas kaip klasikinis prancūzų "château" - su parku ir vyno ūkiu. Dvaras kiek panašus į Château de Feriere, kurį 1859 metais pastatė Rotšildai, ir kuris tais laikais buvo labai garsus.
Dvaras tapo europietiškų inovacijų Gruzijoje centru. Jame atsirado pirmasis Gruzijoje parketas ir biliardas. Dvare pastatė vyno gamyklą, gaminusią vynus europietiška technologija.
1895 metais mirus Ivane, dvaras atiteko jo sūnui Konstantinui (1838 - 1903), kuris dvarą ir vyno gamyklą pardavė, dvaras pradėjo nykti. Jam mirus kunigaikščio titulą paveldėjo jo giminaitis Aleksandras, kurį 1918 metais sušaudė bolševikai. Sovietiniais laikais dvaras visiškai sunyko ir dar 2010 metais atrodė baisokai.

Muchrani rūmai Muchrani rūmai Muchrani rūmai
Gamyklos vyno rūsys Gamyklos rūsiai Gamyklos rūsiai
Author:Sergey Brandys Author:PlamenB Author:PlamenB

2006 metais čia įsikūrė kompanija "Château Mukhrani", 2007 metais šalia dvaro pastatė naują vyno gamyklą. 2011 metais dvaro rūmus suremontavo, parką sutvarkė.
Po rūmais yra vyno rūsiai ir tunelis jungiantis rūsius su vyno gamykla. Remontuojant rūsius atrasti senoviniai kvevri. Dabar po rūsius vedžioja ekskursijas, juose stovi statinės, kabo nuotraukos, jose yra senoviniai vyno gamybos rakandai ir kt.

Gruzija

Ekskursijos metu taip pat aprodomi rūmai, vyno gamykla, arklidės ir vynuogynai. Yra degustacinė salė kurioje siūloma pabandyti kompanijos produkcijos - virš dešimties rūšių vyno ir čačios. Pats geriausias iš siūlomų - vynas "Muskat". Jis brangus - butelys kainuoja 35 GEL. Pats brangiausias - Reserve du prince - butelys kainuoja 62 GEL.

Muchrani rūmai Muchrani rūmai Muchrani rūmai
Muchrani rūmuose Muchrani vyno gamykloje Muchrani gamyklos vynuogynai
Author:PlamenB Author:PlamenB Author:PlamenB

Ekskursija su gidu, 4 vynų degustacija ir užkandžiais (čurčela ir įvairiais sūriais) kainuoja 35 GEL, su lanču - 40 GEL, su vakariene - 50 GEL. Speciali vyno degustacija ("Tapk vyno ekspertu per 2 valandas") su gidu ir somelje kainuoja 50 GEL.
Kainos, palyginus su kitomis Gruzijoje, gana didelės, bet viskas yra aukšto lygio. Kitose gamyklose degustacija retai kainuoja daugiau kaip 20 GEL. Nežiūrint į kainas, lankytojų nemažai, ir vietinių ir užsieniečių.
Vyno turas į "Château Mukhrani" daugiau tinkamas tikriems vyno mėgėjams, pradedantiesiems gal per brangus, bet jei norite pabandyti gero ir brangaus vyno, apsilankykite. Rūmų rūsyje yra gana brangus restoranas "Samepo Marani 1878".

© 2016 J.D.Endriukaitis