Tbilisis, Muštaid parkas

Muštaid parkas (მუშტაიდის პარკი) - vienas iš Tbilisio miesto parkų, netoli "Dinamo" stadiono. Tai jaukus parkas su vaikiškais atrakcionais ir vaikų geležinkeliu.
Parko istorija, gal būt, įdomesnė už patį parką. Ji prasidėjo Irane, kur 1848 metais šacho nemalonėn pateko feldmaršalas Bachman Mirza Kadžar. Bijodamas arešto, jis pabėgo į Baku ir paprašė politinio prieglobsčio. Su juo iš Irano pabėgo dar vienas žmogus, turėjęs islamo dvasininko laipsnį "mušteid". Jis apsigyveno Tbilisyje, jam atidavė dykvietę Michailovo gatvės (dabar Agmenešebli prospektas) gale. Čia jis įkūrė parką žmonių vadinama "Mušteid parku". Tuo laiku parkas buvo daug didesnis - apėmė ir dabartinio "Dinamo" stadiono teritoriją.
Parkas greitai tapo elitiniu, jame atsirado restoranai. Vėliau šeimininkas persas parką pardavė valstybei ir grįžo į Iraną. Parkas buvo išnuomotas privatiems asmenims, palaipsniui sunyko.

Kadaise parke buvo šilkaverpių auginimo ūkis, dabar jame yra Šilko muziejus. Jo kolekcijoje daugiau kaip 5 000 įvairių rūšių šilkaverpių kirminų, peteliškių ir kokonų, šilko audinių kolekcija, fotografijų archyvas. Muziejus dirba kasdien, išskyrus sekmadienius, 11:00-16:00, įėjimas nemokamas.
Sovietiniais laikais čia buvo "Ordžonikidze vardo kultūros ir poilsio parkas". 1935 metais jame pastatė vaikų geležinkelį.

Tbilisis. Didube. Muštaid parkas Tbilisis. Didube. Muštaid parkas Tbilisis. Didube. Muštaid parkas
Tbilisis. Didube. Muštaid parkas Tbilisis. Didube. Muštaid parkas Tbilisis. Didube. Muštaid parkas
Author:Pogromca Gašnič Author:Pogromca Gašnič Author:Pogromca Gašnič

Parkas yra pietinėje Didube rajono pusėje, tarp Agmašenebeli prospekto ir Mtkvari upės. Parko plotas 200x400 m, sąlyginai dalinasi į tris dalis. Pietinė parko dalis - ūksmingos alėjos, centrinė dalis - vaikų atrakcionai, šiaurinėje dalyje - vaikų geležinkelio bėgiai.
Parke nemažai vaikiškų atrakcionų - karuselių, amerikietiškų kalnelių, tvenkinys su pripučiamomis valtimis, fontanai per kuriuos galima vaikščioti ir kt.

Gruzija

Parke yra didelė šachmatų aikštelė, bet figūrų nėra, pavėsinėse šalia senukai lošia šachmatais.
Parke yra keletas kavinukių kuriose prekiaujama ledais, gaiviaisiais gėrimais, alumi.
Parko atrakcionai kainuoja 1,5-2 GEL. Už 1 GEL reikia nusipirkti kortelę ir įdėti į ją pinigus ir už atrakcionus mokėti šia kortele.

Tbilisis. Didube. Muštaid parkas Tbilisis. Didube. Muštaid parkas Tbilisis. Didube. Muštaid parkas
Tbilisis. Didube. Muštaid parkas Tbilisis. Didube. Muštaid parkas Tbilisis. Didube. Muštaid parkas
Author:Pogromca Gašnič Author:iraklyjip Author:iraklyjip

Parkas buvo garsus visoje Sovietų Sąjungoje 1935 metais įrengtu 1200 m ilgio vaikišku geležinkeliu. Čia važinėjo tikras garvežys, kūrenamas anglimis. Dabar garvežys stovi ant postamento prie stoties.
Dabar geležinkelis - vienas iš parko atrakcionų, apmokamas parko kortele. Traukinukas važiuoja kas valandą, per 10 minučių lėtai apsuka ratą ir grįžta į stotį. Kaina - 1,5 GEL.
Artimiausia metro stotis - "Stoties aikštė". Prie "Dinamo" stadiono stoja autobusai Nr.11,15, 20, 21, 27, 33, 46, 84, 86. Nr.33 važiuoja iš Baratašvili prospekto, Nr.46 - nuo "Avlabari" metro stoties.

© 2015 J.D.Endriukaitis