Čačuna draustinis

Čačuna draustinio žemėlapis

Čačuna draustinis (ჭაჭუნას აღკვეთილი) yra prie Dali vandens saugyklos ir Iori upės krantuose, Dedoplisckaro municipaliteto pietryčiuose, prie Gruzijos-Azerbaidžano sienos. Draustinio plotas - 5200 ha, jų tarpe 24 ha pelkės.
Iori upės pelkėti krantai apaugę nendrėmis, čia gyvena daugybė paukščių. Draustinyje auga reti ir endeminiai augalai, pavyzdžiui, Gruzijos irisai ir Eičlerio tulpės.
Draustinio gyvūnija yra viena iš įvairiausių Gruzijoje, čia gyvena Viduržemio jūros vėžliai. Čačuna yra paukščių stebėtojų rojus, čia gyvena 82 paukščių rūšys, tarp jų 10 labai retų. Labiausiai paplitę paukščiai: balandžiai, purpleliai, sakalai, vanagai, paukštvanagiai, šarkos, kurapkos ir Rytų karališkieji ereliai. Daugybėje olų kalkakmenio skardžiuose gyvena grifai, maitvanagiai mėgsta kadagynus. Draustinyje gyvena daug fazanų šeimos paukščių - juodųjų frankolinų.

Čačuna draustinyje galima pamatyti įvairiausių rūšių graužikų, šakalus, lapes, triušius, džiunglių kates, lūšis, barsukus ir šernus. Zoologai sako, kad čia plikoji hiena yra labai reta ir čia vienintelė vieta kur jos gyvena Gruzijoje. Čačuna draustinio landšaftai - smėlynai, smiltainio uolos, molio kalvos su vulkaninių pelenų ir žvyro sluoksniais. Dalyje draustinio kraštovaizdžio sudaro kalkakmenio konglomerato kalvos, uolos. Vietomis kalkakmenio atodangose galima pamatyti bitumo išeigas. Draustinio kraštovaizdis nevienalytis - kalneliai, molio kalvos, statūs šlaitai, terasos ir sausi tarpeklių keičia vieni kitus ir sukuria ypatingą, labai gražų kraštovaizdį.

Čačuna draustinis Čačuna draustinis Čačuna draustinis
Čačuna draustinis Čačuna draustinis Čačuna draustinis
Author:Bacho Glonti Author:Aleksandre Abuladze Author:bhoeyb

Administracijos didelis ir naujas pastatas yra Dedoplisckaro mieste, Baratašvili gatvėje Nr.5. Lankytojų centre galite gauti informaciją apie draustinį. Taip pat čia galima išsinuomoti palapinę - 12 GEL/parai, miegmaišį ir kuprinę - po 5 GEL.
Administracijoje galima pernakvoti, čia yra 4 kambariai, kuriuose gali pernakvoti 7 žmonės. Liuksas kainuoja 50 GEL, dvivietis kambarys - 30 GEL, vienvietis - 25 GEL.

Gruzija

Draustinio lankymas nemokamas, jame įrengtos specialios vietos paukščiams stebėti.
Geriausias sezonas lankytis parke - vasara. Žiemą čia lankytis nepatariama - labai šalta, pučia stiprūs vėjai.

Čačuna draustinis Čačuna draustinis Čačuna draustinis
Čačuna draustinis Čačuna draustinis Čačuna draustinis
Author:bhoeyb Author:Badri Khelashvili Author:levan japoshvili

Nuo Tbilisio iki Dedoplisckaro - 130 km, kelionė automobiliu užtrunka apie 2 valandas.
Iš Tbilisio Ortačala autobusų stoties kas valandą į Dedoplisckaro važiuoja mikroautobusai. Kelionės laikas 2 valandos, kaina 7 GEL.
Iš aikštės netoli Isani metro stoties irgi važiuoja mikroautobusai. Kelionės laikas 1,5-2 valandos, kaina 8 GEL.
Nuo Dedoplisckaro iki draustinio apie 30 km, jį pasiekti galima tik privačiu didesnio pravažiuojamumo transportu.

Čačuna draustinis Čačuna draustinis Čačuna draustinis
Čačuna draustinis Čačuna draustinis Čačuna draustinis
Author:levan japoshvili Author:bhoeyb Author:bhoeyb
© 2015 J.D.Endriukaitis