Tbilisis, Ortačala rajonas

Ortačala žemėlapis

Ortačala (ორთაჭალა) miesto rajonas į rytus nuo Senamiesčio, senovėje - Tbilisio priemiestis už miesto sienos. Rajono pavadinimas kilęs iš turkų žodžio reiškainčio "sala". Turistai beveik čia nesilanko, viešbučių irgi nėra, bet keletas įžymybių vis tik yra. Rajone yra mikrorajonas Krcanisi - čia 1795 metais įvyko Krcanisi mūšis. Čia galima pamatyti miesto sienos fragmentus.
Tarp Senamiesčio ir Ortačala aiškios ribos nėra. Atrodo, kad Abanotubani yra Senamiestyje. Iš Abanotubani į Ortačala galima patekti Vachtango Gorgasalo krantine, pagrindine rajono gatve. Eidami ją pamatysite beveik visą rajoną.

Kitas būdas pasiekti Ortačala - nuo sieros pirčių kilti į viršų Grišašvili gatve. Pakilus matosi gražūs Abanotubani kvartalai, Narikala tvirtovė ir cerkvė ant kalno. Ten, kur Grišašvili gatvė pasuka į kairę, prasideda Ortačala rajonas.
Pagal pojūčius, Ortačala ne visai Tbilisis. Visi Tbilisio rajonai turi kažką bendro, tik Ortačala atrodo kaip visai kito miesto pakraštys. Rajonas panašus į didelį kaimą. Čia nemažai griuvėsių, brūzgynų, medinių tvorų ir takų. Eidami Grišašvili gatve pajusite šį chaosą. Kairėje, viršuje matosi Tabori vienuolyno cerkvė, galima pabandyti prasibrauti pro namus iki jos. Plačiau Tabori vienuolynas

Ortačala. Grišašvili gatvė Ortačala cerkvė Ortačala. Paminklas generolui Bagrationui
Ortačala. Grišašvili gatvė Ortačala cerkvė Ortačala. Paminklas generolui Bagrationui
Author:alexmalania Author:A.Muhranoff dimitry

Einat toliau iš kairės brūzgynai, kiek primenantys parką, tiesiai - matosi Šv.Nikolajaus cerkvė. Jeigu nusileisti į parką, jame galima pamatyti miesto sienos fragmentą, panašų į esantį Baratašvilio prospekte, tik apaugusį aukšta žole. Gali būti, kad šioje vietoje buvo Gandži vartai. Netoliese - memorialas su aukšta stela žuvusiems Krcanisi mūšyje. Manoma, kad jie palaidoti prie paminėtos miesto sienos, ten yra išlikę akmeniniai kryžiai.

Gruzija

Grišašvili gatvėje yra gerai matoma Šv.Nikolajaus cerkvė. Tai vienintelė didesnė cerkvė visame Ortačala rajone, gana vėlyvos statybos - 1855 metų. Pastatymo data užrašyta rusų ir graikų kalbomis virš įėjimo į cerkvę. Cerkvė įdomi savo siaura, ištempta į viršų kompozicija.
Nuo cerkvės galima nusileisti prie Mtkvari upės, kur aikštėje stovi paminklas Piotrui Bagrationui. Kiek žemiau ant upės - Ortačala HE užtvanka. Nuo šios aikštės Gorgasali gatvė gražesnė, joje pasirodo parduotuvės, chačiapurinės, bankai ir vaistinės. Tai pati civilizuočiausia rajono dalis. Kiek toliau stovi daugiaaukštis Finasų Ministerijos pastatas, dar toliau - keistokas apvalus pastatas, stiklinis Justicijos Ministerijos daugiaaukštis ir didžiulis Prokuratūros pastatas. Prie apvalaus pastato prasideda Krcanisi gatvė kylanti į viršų. Krcanisi rajone įvyko mūšis, kur 7 000 gruzinų kariuomenė bandė sulaikyti 35 tūkstantinę persų kariuomenę vadovaujamą Aga Muhamad Chano, ir beveik visi žuvo.
Krcanisi gatvėje yra Japonijos, Šveicarijos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos ambasados. Šioje gatvėje, Nr. 29, yra ir Lietuvos Respublikos ambasada. Priešais Britanijos ambasadą - niekuo neišsiskirianti Ševarnadzės rezidencijos teritorija.

Ortačala hidroelektrinės užtvanka Justicijos ministerija Gorgasali prospekte Ortačala. Krcanisi gatvė
Ortačala hidroelektrinės užtvanka Justicijos ministerija Gorgasali prospekte Ortačala. Krcanisi gatvė
Author:augrabis Author:georgiaabout.com Author:kaxasar
© 2015 J.D.Endriukaitis