Kacchis Sveti

Kacchis Sveti (კაცხის სვეტი) - viena iš Imeretijos įžymybių yra Kacchi kaime, 11 km į vakarus nuo Čiatura. Jeigu važiuoti iš Zestafoni į Čiaturą, už 27 km pasieksime Kacchi kaimą, kiek toliau bus posūkis į kairę link Kacchi stulpo, matomo iš visų kaimo vietų. Kelias prie Kacchis Sveti eina per tolimesnį kaimo galą. Į stulpo viršų užlipti galima tik tėvui Maksimui leidus.
Kalkakmenio "piršto" aukštis apie 40 m, uoliena netvirta, vietomis joje matoma sena organika, bet stulpas pergyveno visus žemės drebėjimus. Vandens šalia nėra, jis atvežamas statinėse.

Žiūrint fotografijas, galima pamanyti, kad vienišas stulpas stovi lygumoje, bet iš tikro jis stovi ant šlaito, netoli uolėto skardžio. Netoliese yra dar vienas panašus stulpas, kol kas neapgyvendintas.

Kacchi stulpas Kacchi stulpas Kacchi stulpas
Kacchi stulpas Kacchi stulpas Kacchi stulpas
Author:gochoart Author:gochoart Author:გიორგი კაპანაძე

Senovėje ant stulpo stovėjo dvi nedidelės cerkvės - viena pastatyta V amžiuje, kita - VI amžiuje. Nėra žinoma kada jas apleido, bet kaip XVIII amžiuje rašė Vachušti Bagrationi, vienuolių čia nebuvo.
1944 metais į stulpą užlipo alpinistų grupė. Iki nesenų laikų į stulpo viršų buvo galima patekti tik turint alpinistinę įrangą.
Iki 2007 metų stulpo viršuje buvo tik cerkvių pamatai ir nežinomas kapas. Stulpo apačioje gyveno vienuolis, iki jo, atrodo, irgi gyveno vienuolis. Vėliau, čia 2x2 m ploto akmeninėje patalpoje, apsigyveno vienuolis Maksimas.

Gruzija

Nuo 2007 metų stulpo cerkvių atstatymo darbus pradėjo remti Kultūrinio palikimo išsaugojimo fondas. Atstatyta koplyčia ant stulpo ir cerkvė jo papėdėje, kurias prižiūri vienuolis Maksimas.
2007 metais taro griuvėsių tėvas Maksimas rado kalkakmenio bloką su užrašu didžiosiomis raidėmis gruzinų kalba. Mokslininkai nustatė, kad užrašas yra XIII amžiaus.

Ant Kacchi stulpo Nuo Kacchi stulpo Kacchi stulpas
Ant Kacchi stulpo Nuo Kacchi stulpo Kacchi stulpas
Author:gochoart Author:Archil Kikvadze Author:J.D.Endriukaitis

Stulpo papėdėje stovi nedidelė cerkvė, šalia jos nedidelis ūkinis pastatas, į stulpo viršų galima pakilti prie stulpo sienos pritvirtintomis kopėčiomis. Į stulpo viršų moterų neleidžia - tai kažkas nusprendė dar senovėje.
Stulpo viršuje stovi Šv.Simeono Stulpininko koplyčia, nedidukė pirtis ir dviejų kambarių gyvenamosios patalpos. Auga keletas medelių. Po koplyčia yra kažkieno tai kapas, prie jo veda landa. Nuo stulpo viršaus puikūs aplinkinių kalnų ir tarpeklių vaizdai.

Kacchi stulpas Kacchi stulpas Kacchi stulpas
Kacchi stulpas Kacchi stulpas Kacchi stulpas
Author:J.D.Endriukaitis Author:J.D.Endriukaitis Author:Ivane Goliadze
© 2015 J.D.Endriukaitis