Kazbekas

Kazbeko žemėlapis

Kazbekas (ყაზბეგი) arba gruziniškai Mkinvarcveri (მყინვარწვერი, "ledinė viršūnė") - 5033,8 m aukščio kalnas, buvęs ugnikalnis, pastoviai dengiamas ledo, pagrindinė Kazbegi municipaliteto įžymybė. Užlipti į viršūnę nėra labai sudėtinga - turint laiko ir kai kurią alpinistinę įrangą.

Fotografuoti Kazbeką galima iš Stepancminda miestelio ar nuo Gergeti Sameba cerkvės. Rezultatai sunkiai nuspėjami, Kazbekas turi tendenciją staigiai pasislėpti debesyse ir taip pat staigiai pasirodyti.

Kazbeko kalnas Kazbeko kalnas Kazbeko kalnas
Kazbeko kalnas Kazbekas Kazbekas
Author:erkanözbakır Author:ninidati Author:erkanözbakır

Kopimas į Kazbeką. Pačią viršūnę pasiekia nedaugelis, bet iki meteorologinės stoties užlipti nėra sunku. Atstumas iki jos apie 10 km, kelyje užtruksite apie 6 valandas. Iš Stepancminda reikia eiti į Gergeti kaimą, iš jo pakilti iki Sameba cerkvės. (Iki jos galima ir užvažiuoti). Cerkvė yra 2170 m aukštyje, daugelis prie jos apsistoja aklimatizacijai.
Nuo cerkvės link Kazbeko veda keletas takų. Jais jūs kilsite aukštyn, ir cerkvė bus vis žemiau ir žemiau jūsų. Pradžioje reikia eiti į vakarus, dešiniau, apačioje bus nedidelė upė. Jeigu pasiseks, galite sutikti vietinius, nešančius į meteostotį prekes. Galima sekti juos ar pasitikslinti kelią, arba orientuotis pagal arklių pėdas ir mėšlą.
Takas atveda prie ledyno, kuriuo, jeigu orai palankūs, galima nueiti iki meteostoties. Nuo cerkvės iki ledyno pradžios apie 6 km. Ledynu eiti galima be "kačių", jis nesudėtingas, bet į plyšius reikėtų atkreipti dėmesį. Galų gale jūs pasiekiate meteostotį. Ji yra 3700 m aukštyje. Dėl aklimatizacijos rekomenduojama čia pernakvoti.

Kazbeko ledynas Kazbeko ledynas Kazbeko ledynas
Kazbeko ledynas Kazbeko ledynas Kazbeko ledynas
Author:angbar11 Author:lukatar Author:Matoshko

Meteostotis - tai ilgas akmeninis namas, jame pastoviai gyvenama. Teritorija aplink ją pritaikyta palapinėms, palapinės pastatymas kainuoja 10 GEL. Už 25 GEL galima pernakvoti name. Kiek žemiau stoties galima rasti vietos palapinei ir nemokamai. Stotyje galima nusipirkti mineralinio vandens, šokoladukų ir kt. Litras "Nabeglavi" vandens kainuoja 10 GEL, Snickers - 3 GEL. Yra ir vandens maisto paruošimui. Apie 8 valandą vakaro stotyje įjungia generatorių - galima pasikrauti telefonus ir kt. Čia taip pat, už nerealias kainas, galima išsinuomoti inventorių. Pavyzdžiui, "kates" ar ledkirtį už 15 GEL.

Gruzija

Nuo stoties galima pradėti kopimą į viršūnę - aukščių skirtumas tarp stoties ir viršūnės apie 1300 m. Takas eina aplink kalną, ir lengviausiai užkopti iš rytų pusės.
Netoli, į šiaurę nuo stoties, yra andezito uola, kurioje yra Betlemi ola.
Kazbekas kartais matosi ir iš Tbilisio - geriausiai pavasarį arba rudenį. Jis pasirodo horizonte šiaurėje apie 7 valandą ryto, po kokios valandos pasislepia migloje.

Meteostotis prie Kazbeko Meteostotis prie Kazbeko Kazbekas nuo meteostoties
Meteostotis prie Kazbeko Meteostotis prie Kazbeko Kazbekas nuo meteostoties
Author:George Jaoshvili Author:lukatar Author:tokozedg
© 2014 J.D.Endriukaitis