Aukštutinė Svanetija. Mulachi bendruomenė

Mulachi žemėlapis

Mulachi (მულახი) - bendruomenė Mulachura upės slėnyje 10 km į rytus nuo Mestijos. Bendruomenėje yra 11 kaimų išsimėčiusių prie upės apie 6 km. Dalis jų yra kairiajame upės krante, dalis - dešiniajame. Kaimai yra apie 1600 m aukštyje, upė - kiek žemiau.

Kelias iš Mestijos eina kairiuoju upės krantu, kartais trumpam pereina į dešinįjį. Pirmieji nuo Mestijos kaimai yra dešiniajame upės krante: Zardlaši, Gverba, Arccheli, Lachiri, Žamuši ir Čolaši. Juose yra gynybiniai bokštai. Šie kaimai yra atokiau nuo kelio, todėl turistai juos aplanko retokai.

Mulachi bendruomenė Mulachi bendruomenė Mulachi bendruomenė
Mulachi bendruomenė Mulachi bendruomenė Žamuši kaimas
Author:aka_pushkin Author:Gela Riabukha Author:zatosh

Prie Čolaši pagrindinis kelias kyla į viršų, į Ugiri perėją. Čia kaimai yra kairiajame upės krante: Čvabiani, Caldaši, Žabeši. Žabeši (ჟაბეში) - populiariausias Mulachi kaimas, nuo jo prasideda maršrutai į Tetnuldi kalno ledynus ir trekingo maršrutai į Ušba pusę. Senovėje čia prasidėdavo kelias į Kabardą per Kitlardi perėją (3629 m).
Mulachi bendruomenėje yra nemažai svanų bokštų, kai kurie iš jų stipriai apgriuvę. Yra keletas cerkvių.

Gruzija

Iš Mulachi per Ugiri perėją (1922 m) galima patekti į Ipari bendruomenę. Perėja nesudėtinga, nesunkiai įveikiama pėsčiomis ar dviračiais. Mašinų į Mestijos pusę važiuoja mažai.
Mulachi bendruomenėje yra keliolika svečių namų. Įprastai, jie gana retai lankomi ir truputį "pasislėpę". Juos galima rasti klausinėjant vietinių, nors anglų ar rusų kalbas labai mažai kas moka.

© 2014 J.D.Endriukaitis