Sagaredžo miestas

Sagaredžo (საგარეჯო) - miestas Gombori kalnagūbrio pietvakariniuose šlaituose, prie Tvaltchevi upės, 680-820 m aukštyje, municipaliteto administracinis centras. 2002 metais mieste gyveno 12 600 žmonių.
Miesto pietiniu pakraščiu eina kelias S5 Tbilisi-Gurdžaani ir Tbilisi-Dedoplisckaro geležinkelis. Yra geležinkelio stotis, bet keleiviniai traukiniai čia nevažinėja. Asfaltuoti keliai Sagaredžo jungia su Tbilisi (49 km), Telavi (per Gombori perėją 90 km, per Gurdžaani 102 km), Signagi (60 km) ir Gurdžaani (64 km). Nelabai geros kokybės, asfaltuotas kelias miestą jungia su Udabno kaimu (35 km), netoli kurio yra David Garedži vienuolynai.

Sagaredžo Sagaredžo Sagaredžo centras
Sagaredžo Sagaredžo Sagaredžo centras
Author:Giorgi Tabatadze Author:ზურაბ ბრეგვაძე Author:tedogzirishvili

Miesto pietiniu pakraščiu, apie 2,5 km, eina kelias S5 Tbilisi-Gurdžaani. Miesto centras yra 1,4 km į šiaurę nuo šio kelio.
Miesto centre, David Agmašenebeli ir Erekle II gatvių susikirtime yra nedidelė aikštė. Prie aikštės yra teatro ir municipaliteto administracijos pastatai, einant Agmašenebeli gatve į vakarus, kairėje - merijos pastatas, už 0,3 km nuo aikštės tiltas per Tvaltchevi upę, nuo jo matosi už 0,5 km į šiaurės vakarus, ant kalno šlaite stovinti Šv.Petro ir Povilo cerkvė. Vienos navos, be kupolo, cerkvė pastatyta 1710-1712 metais.
Nuo aikštės einant į šiaurę, už 150 m rasime Adamanti viešbutį ir nedidelį turgų. Visos turistui reikalingos įstaigos: bankų filialai, parduotuvės, keletas maitinimo įstaigų yra prie aikštės ir paminėtose gatvių atkarpose.

Sagaredžo Sagaredžo Petro ir Povilo cerkvė Sagaredžo Petro ir Povilo cerkvė
Sagaredžo Sagaredžo Petro ir Povilo cerkvė Sagaredžo Petro ir Povilo cerkvė
Author:tuborg Author:PlamenB Author:PlamenB

Pietinėje miesto pusėje, apie 0,4 km į šiaurę nuo kelio Tbilisi-Gurdžaani, Cchvedadze gatvėje Nr.66, yra Sagaredžo muziejus.
Muziejus veikia kasdien, 11:00-17:00, įėjimas nemokamas. Muziejuje eksponuojami municipalitete archeologų rasti Vėlyvojo Bronzos amžiaus - viduramžių daiktai (galvos papuošalai, apyrankės, kolje, kermikos dirbiniai); XIX-XX amžiaus pradžios etnografiniai daiktai (kilimai, drabužiai, namų apyvokos reikmenys).

Netoli muziejaus, prie Rustaveli gatvės, yra Šv.Dodo cerkvė. Cerkvė pastatyta iš plytų ir nedidelių akmenų XVII amžiuje, buvusios VI amžiaus cerkvės vietoje. Cerkvės vidus ištapytas.
Miesto rytiniame pakraštyje, netoli upelio yra vėlyvaisiais viduramžiais pastatytas gynybinis, cilindro formos, bokštas.

Sagaredžo Petro ir Povilo cerkvė Sagaredžo Šv.Dodo cerkvė Sagaredžo bokštas
Sagaredžo Petro ir Povilo cerkvė Sagaredžo Šv.Dodo cerkvė Sagaredžo bokštas
Author:PlamenB Author:Archil Kikvadze Author:Mtiuli777
© 2016 J.D.Endriukaitis