Keda miestas

Keda (ქედა) - nedidelis miestelis, municipaliteto administracinis centras, 256 m aukštyje prie Adžarackali upės ir Tranzadžarijos kelio (Batumi-Achalciche).
Keda asfaltuotu Transadžarijos keliu jungiasi su Batumi (41 km) ir Šuachevi (28 km). Į pietryčius iš miestelio eina kelias Keda-Merisi-Silibauri (10 km).

Miestelyje 2002 metais gyveno 1200 žmonių.
Istorikas Vachušti Bagrationi XVIII amžiuje Keda mini kaip nedidelį miestelį kuriame gyvena prekybininkai. Keda miesto teises gavo 1966 metais.

Keda Keda Keda
Keda Keda Keda
Author:Merabi Merabi Author:Merabi Merabi Author:toka galgi

Pro Keda eina Transadžarijos kelias, viduryje yra aikštė, ji ir yra Keda centras. Prie kelio ir aikštės yra keletas kavinių, parduotuvių, bankų filialų, Turizmo informacijos centras (Agmašenebeli gatvė, Nr.1, vasarą dirba 9:00-19:00), policijos pastatas, į rytus nuo jo - nedidelis viešbutis.

Gruzija

Prie aikštės yra autobusų stotelė, į ją iš Batumio autobusų stoties beveik kas pusvalandį važinėja "maršrutkės" (2 GEL).
Nuo aikštės, tiltu per Ačarisckali upę, eina gatvė į pietus. Tuoj už tilto yra dabartinės statybos Keda cerkvė, miesto merijos ir municipaliteto administracijos pastatai, keletas maitinimo įstaigų.

Keda miestelio centras Keda miestelio centras Keda cerkvė
Keda miestelio centras Keda miestelio centras Keda cerkvė
Author:Pogromca Gašnič Author:toka galgi Author:Merabi Merabi

Nedidelis Keda istorijos muziejus yra Abuseridze gatvėje Nr.10, dirba kasdien, 10:00-18:00. Bilieto kaina 1 GEL.
Muziejuje yra 623 eksponatai: archeologų radiniai, numizmatikos kolekcija, adžarų etnografiniai ir namų apyvokos daiktai, geologijos kolekcija, paveikslai, liaudies menininkų dirbiniai, nuotraukos ir kt.
Netoli Keda yra Gulebi ir Zendidi tvirtovių liekanos.

© 2016 J.D.Endriukaitis