Tbilisio restoranai

Maistas ir restoranai viena iš Tbilisio įžymybių. Mieste jų labai daug, ypač Senamiestyje. Mieste taip pat gausybė kavinukių. Orientuotis tarp maitinimo įstaigų gana sunku, todėl naudinga žinoti:

Skirtumas tarp Gruzijos gyventojų pajamų nėra didelis, todėl, jeigu ne turistai, kainos restoranuose greičiausiai būtų vienodos. Provincijoje kainos beveik vienodos, bet Tbilisyje jos skiriasi. Bet vistiek restoranuose chinkaliai kainuoja apie 60-70 tetri, bet ne 2 lari.
Maisto kokybė kokių nors standartų neturi. Jeigu pasirinkote restoraną atsitiktinai - maistas jame gali būti ir puikus, ir prastas, ir vidutinis. Dažniausiai vidutinės kokybės.
Gruzinų patiekalai yra iš skirtingų regionų. Dažniausiai adžariškus patiekalus gerai gamina tik adžariški restoranai, megrelišką - megrelai, račos - račiečiai.

Gruzijoje į sąskaitą įtraukiami 10% už aptarnavimą.
Aptarnavimo kokybė nepriklauso nuo restorano brangumo.
Įprastai, vyną restoranuose galima gerti ir savo atsineštą.

Maitinimo įstaigas galima paskirstyti:
Restoranai - visos maitinimo įstaigos didesnė už kavinę. Pagal šį standartą ir McDonalds Gruzijoje restoranas.
Mažesnės maitinimo įstaigos - kavinės.
Dar mažesnės - kavinukės ir parduotuvėlės, kuriose galima išgerti kavos su pyragaičiais.
Dar yra maitinimo įstaigos - ludis-bari (alaus baras), sasadilo (kažkas panašaus tarp valgyklos ir restorano) ir chinkalinės. Jose irgi galima neblogai pavalgyti. Minėtos įstaigos randamos provincijoje ar Tbilisio pakraščiuose.

Tbilisis. Kavinės Maidano aikštėje Tbilisis. Kavinė Šardeni gatvėje Tbilisis. Lėlių teatro kavinė
Tbilisis. Kavinės Maidano aikštėje Tbilisis. Kavinė Šardeni gatvėje Tbilisis. Lėlių teatro kavinė
Author:Pogromca Gašnič Author:Sadaf Gadirova Author:tofil44

Mačachela - adžariškas restoranų tinklas. Šiam tinklui priklauso ir Samikitno. Šis restoranų tinklas labai neblogas, valgiai visuose restoranuose standartizuoti. Mačachela restoranai gamina skanius, su įvairiais įdarais, chinkalius, taip pat "teisingus" adžariškus chačapuri. Kainos - kiek didesnės už Tbilisio vidutines - vidutinė sąskaita už pietus su vynu 12-15 GEL. Restoranų interjeras ir atarnavimas panašus į "greito-maisto", bet valgių ir gėrimų sąrašas ilgas. Tbilisyje yra apie 10 Mačachela/Samikitno, Senamiestyje du - prie Maidano aikštės ir Leselidze g-vėje. Čugureti rajone - Agmešnebeli prospekte.

Gruzija

Šemoichede Genacvale pavadinimas verčiamas "Užeik, genecvale". Didelis tradicinių gruziniškų patiekalų restoranų tinklas, Tbilisyje apie 10 restoranų, senamiestyje trys - Leselidze ir Puškino gatvėse ir prie Maidano aikštės. Dar vienas yra prie metro Rustaveli. Maistas vidutinės kokybės, kainos kiek aukštesnės už vidutines. Yra neblogas nebrangaus pilstomo vyno pasirinkimas.
Rača Duchani - nebloga įstaiga pusrūsyje ant Lermontovo ir Dadiani gatvių kampo, netoli Laisvės aikštės. Patiekalai nebrangūs, gera atmosfera, neblogas interjeras. Čia gamina geriausius mieste abchazuri, chinkaliai - vidutinės kokybės. Meniu - daugiausiai Rača patiekalai.
Seidabadi restoranas viena puse prie Maidano aikštės, kita puse - prie Mtkvari upės. Kainos aukštokos, maistas skanus, patiekalų dauguma (plovas, kebabai, kufta) - turkiški-azerbaidžanietiški. Groja rytietiška muzika. Beveik visada tuščias.
Aqua Pub - persų valdomas restoranas ant Leselidze ir Vercchli gatvių kampo. Virtuvė persiška-gruziniška, maistas skanus. Kainos - kiek aukštesnės už vidutines. Didesnė pusė restorano - pavėsingoje verandoje, kurioje kartais būna šokėjų pasirodymai. Aptarnavimas labai geras, nebloga atmosfera.
Moulin Electrique - kiek žemiau Aqua Pub, Leselidze gatvės kiemelyje. Vieta daugiau pasėdėti, negu pavalgyti. Jauki atmosfera, mėgstama vietinių vieta.
Alani - osetinų restoranas ant Mtkvari kranto, tarp Maidano aikštės ir sieros pirčių. Maisto kokybė nebloga, kainos vidutinės. Po pirties čia galima išgerti pilstomo alaus.

Tbilisis. KGB kavinė senamiestyje Kavinė-Galerija Vere rajone Tbilisis. Hanger baras senamiestyje
Tbilisis. KGB kavinė senamiestyje Kavinė-Galerija Vere rajone Tbilisis. Hanger baras senamiestyje
Author:PlamenB Author:gojia Author:T. Holden

Šardeni gatvėje - keletas restoranų. Vieta daugiau pasėdėti, negu pavalgyti. Kainos - nuo kiek didesnių už vidutines iki sąlyginai didelių. Čia net įsikūrė MacLaren's Irish Pub.
Lėlių teatro kavinė - jauki kavinė Senamiestyje, prie Gabriadze lėlių teatro, kurio "kultinius" spektalius rekomenduoju pažiūrėti. Spektaklis verčiamas į anglų kalbą (per ausines).
KGB - kavinė netoliese, su sovietiniu interjeru. Nieko ypatingo, santykinai nepigi.
Funicular - restoranas ant Mtacminda kalno, prie televizijos bokšto. Brangus restoranas, nors chinkali jame skanūs. Kavą padaro skanią, kainuoja 3 GEL. Puikūs miesto vaizdai.
Senasis Metechi - brangus restoranas netoli Metechi cerkvės, ant uolos virš Mtkvari upės. Vaizdai iš restorano puikūs. Meniu rasite beveik viską, net krevetes. Arbatos ar kavos puodelis - 2 GEL, upėtakis - 5-6 GEL.
Chinkali Namai - restoranas pusrūsyje Rustaveli prospekte. Interjeras gražus, sėdima ant sofų aukštomis atkaltėmis.

Čia paminėta tik nedidelė dalis Senamiesčio maitinimo įstaigų, nekalbant apie visą Tbilisį. Kartais, atsitiktinai, pavyksta labai skaniai pavalgyti iš apžiūros apšiurusioje kavinėje, o gražiai atrodančioje - maistas ir aptarnavimas taip sau. Kartais, gal būt, verta paprašyti vietinių rekomenduoti ką nors, bet retai tai padeda.

© 2015 J.D.Endriukaitis