Bugeuli vyno gamykla. Rača

Bugeuli (ბუგეული) vyno gamykla - viena iš keturių vyno gamyklų Ambrolauri municipalitete, gaminanti įžymųjį "Chvančkara" vyną. Šią gamyklą galima aplankyti, degustuoti joje gaminamą vyną. Čia dar nėra specialių vyno degustacijos salių ir sistemos, kaip Kachetijos vyno gamyklose, tad aplinka paprasta, gamyklinė, bet tai irgi savotiškai įdomu.
Norintiems aplankyti Rača (tame tarpe ir Bugeuli vyno gamyklą) vynuogių derliaus šventės Rtveli metu, reikėtų atkreipti dėmesį, kad Račoje ši šventė vyksta vėliau kaip Kachetijoje - apytiksliai antrojoje spalio mėnesio dekadoje.

Gamyklą sudaro 2 korpusai. Vynas rūgsta ir saugomas šiuolaikinėse plieninėse cisternose, nors yra ir keletas ąžuolinių statinių - neaišku, ar gamybai ar dėl istorijos. Prie gamyklos auga vynuogynai, kuriuose auga Aleksandrouli rūšies vynuogės. Po juos galima pasivaikščioti, apžiūrėti vynuoges.
Gamyklos produkcija: "Chvančkara" (raudonas, pusiau saldus) vynas, "Usachelauri" (raudonas, pusiau saldus), "Tetra" (baltas, pusiau saldus), "Tviši" (baltas, pusiau saldus), "Barakoni" (raudonas, pusiau sausas), "Aleksandrouli" (raudonas, sausas). Šioje gamykloje pagamintą vyną galima atpažinti pagal užrašą (tik gruzinų kalba) შპს «რაჭული ღვინო». Be to "Chvančkara" pilstomas į butelius su kunigaikščio Kipiani, šios rūšies sukūrėjo, atvaizdu etiketėse ir užrašu "Kipiani’s wine" (pirmasis šio vyno pavadinimas).

Bugeuli Bugeuli vyno gamykla Bugeuli vyno gamykla
Bugeuli Bugeuli vyno gamykla Bugeuli vyno gamykla

Vyno gamykla yra Bugeuli kaime, apie 12,5 km į vakarus nuo Ambrolauri miesto, kairiajame Rioni upės krante. Važiuojant iš Ambrolauri pagrindiniu keliu į vakarus, Didi Čordžo kaime (keletas kilometrų neprivažiavus Chvančkara kaimo) pasukti į kairę, pervažiuoti tiltą per Rioni upę, ir iš kart už tilto pasukti į kairę (į rytus). Nuo čia į gamyklą upės pakrante veda betoninis kelias į gamyklą (2 km). Gamykla yra dešinėje šio kelio pusėje. Pailgas pastatas - gamybinės patalpos, mažesnis pastatas į kairę nuo jo - laboratorija.

Bugeuli vyno gamykla Bugeuli vyno gamykla Bugeuli vynai
Bugeuli vyno gamykla Bugeuli vyno gamykla Bugeuli vynai
© 2014 J.D.Endriukaitis