Tbilisis, Vake rajonas

Vake rajono žemėlapis

Vake (ვაკე) vienas iš vėliau pastatytų Tbilisio rajonų, į šiaurę nuo Mtacminda kalno. Rajonas stačiakampio formos, apie 2 km ilgio ir 0,6 km pločio, ištįsęs iš rytų į vakarus, jame daug ilgų lygiagrečių gatvių. Rytuose Vake ribojasi su Vera rajonu, šiaurėje - su Saburtalo rajonu, vakaruose - Bagebi gyvenvietė ir kelias į Manglisi.
Pagrindinė rajono gatvė - Čavčavadze prospektas, prasidedantis prie Vera rajono, kertantis visą rajoną, prie Vake parko išsišakojantis į Tamarašvili gatvę vedančią į Saburtalo rajoną ir kelią į Manglisi. Kitos dvi pagrindinės gatvės - Zakaria Paliašvili ir Iraklij Abašidze taip pat prasideda prie Vera rajono, lygiagrečiai Čavčavadze prospektui kerta Vake ir atsiremia į Vake parką. Be minėto Vake parko, rajono pradžioje, šiaurėje, yra Mziuri parkas.

Rajonas statėsi Stalino laikais, daugelis jo pastatų stalininės architektūros, cerkvių beveik nėra. Čia daug gerų, solidžių namų, čia gyveno nepaprasti žmonės, todėl Gruzijoje apie Vake gyventojus (vakeli) kalbama su savotiška ironija.

Tbilisis. Vake. Čavčavadze prospektas Vake. Skulptūra Mziuri parke Tbilisis. Vake parkas
Tbilisis. Vake. Čavčavadze prospektas Vake. Skulptūra Mziuri parke Tbilisis. Vake parkas
Author:Nick Dvalishvili Author:PlamenB Author:David Avs

Apie 0,7 km (tiesiąja) nuo Vake parko yra Etnografijos muziejus po atviru dangumi, ir Kus Tba (Vėžlių ežeras), mėgstama miesto gyventojų poilsio vieta. Nuo parko į muziejų ir Vėžlių ežerą eina vingiuotas kelias, arba galima pakilti taku. Taip pat iš parko iki Vėžlių ežero galima pakilti keltuvu (0,5 GEL, keltuvas veikia 10:00-20:00).

Gruzija

Muziejaus plotas - 65 hektarai, jame 70 įvairios paskirties tradicinių pastatų iš beveik visų Gruzijos rajonų (Kartli, Kacheti, Svaneti, Samegrelo, Imereti, Rača, Adžara, Apchazeti, Svaneti, Samcche-Džavacheti, etc.). Be etnografinių pastatų muziejuje daug tradicinių gruziniškų dirbinių (kilimų, tradicinių drabužių, keraminių indų, metalinių ir medinių buities rakandų etc.).
Muziejus dirba kasdien, išskyrus pirmadienius, 11:00-16:00. Bilieto kaina - 3 GEL, ekskursijos vadovas - 10 GEL.
Vake rajone yra Turkijos ambasada ir Tbilisio Universitetas.

Tbilisis. Etnografijos muziejus Tbilisis. Etnografijos muziejus Tbilisis. Kus Tba (Vėžlių ežeras)
Tbilisis. Etnografijos muziejus Tbilisis. Etnografijos muziejus Tbilisis. Kus Tba (Vėžlių ežeras)
Archil Kikvadze Author:Archil Kikvadze Author:Wowo Manipulations
Viešbučiai ir hosteliai

Rajonas nėra labai turistinis, čia nėra labai žymių objektų, senovinių cerkvių.
Viešbučių rajone nedaug: Hotel Orion Tbilisi, Napareuli 5; viešbutis VIP Victoria, D. Arakishvili I Lane. Hostelių atrodo nėra.

© 2015 J.D.Endriukaitis