Gudamakari

Gudamakari žemėlapis

Gudamakari tarpeklis Gudamakari tarpeklis Gudamakari. Lutchubi kaimas
Gudamakari tarpeklis Gudamakari tarpeklis Gudamakari. Lutchubi kaimas
Author:Wowo Manipulations Author:Wowo Manipulations Author:cherkezo

Gudamakari (გუდამაყრის) - istorinė-geografinė Gruzijos kalnų sritis Gudamakari Aragvi arba Šavi (Juodoji) Aragvi (გუდამაყრის არაგვი, შავი არაგვი) upės ir jos intakų tarpekliuose. Vakaruose ji ribojasi su Mtiuleti, šiaurėje Mtavari kalnagūbris skiria Gudamakri nuo Chevi, į Chevi galima nueiti per Gudamakari perėją (2347 m). Rytuose Gudamakari nuo Chevsureti ir Pšavi skiria Gudamakari kalnagūbris, pietuose ribojasi su Chando ir Čartali.
Senaiu Gudamakari kalnagūbris buvo Kartli ir Kachetijos karalysčių siena. XI amžiaus gruzinų metraštininkas Leonti Mroveli Gudamakari rašo, kad Gudamakari IV amžiuje lankėsi Šv.Nino ir mokė melstis čia gyvenančius cobus.

Gudamakari tarpekliu ėjo viena karo kelio atšakų iš Aragvi slėnio į Chevi. Vėlyvaisiais viduramžiais Gudamakari priklausė Aragvi eristavijai (kunigaikštystei). XIX amžiuje buvo Dušeti apskrities dalimi. Gudmakari - nuostabi gamta, miškingų tarpekliai ir kalnai, puiki vieta trekingui, nuo paskutinio Gudmakari kaimo Bursačiri, per Gudamakari perėją (2347 m) galima nueiti į Mochevi, Sno upės slėnį. Dar vienas įdomus trekingo maršrutas - nuo Cinamchari kaimo keliu pakilti iki Lutchubi kaimo, nuo jo taku, per apie 2100 m aukščio perėją nueiti į Pšavi, Kacalchevi kaimą, nuo kurio keliu galima pasiekti Pšavi Aragvi slėnį.
Įdomiausi Gudamakari istoriniai objektai - ankstyvųjų viduramžių pilis netoli Bakurchevi kaimo, Angelo cerkvė Čochi kaime ir cerkvė ir bokštas Lutchubi kaime.

Gudamakari. Lutchubi upės tarpeklis Gudamakari. Bakurchevi kaimas Gudamakari. Bakurchevi upės tarpeklis
Gudamakari. Lutchubi upės tarpeklis Gudamakari. Bakurchevi kaimas Gudamakari. Bakurchevi upės tarpeklis
Author:cherkezo Author:cherkezo Author:cherkezo
© 2015 J.D.Endriukaitis