Lagodechi miestas

Lagodechi miesto žemėlapis

Lagodechi (ლაგოდეხი) miestas Alazani slėnyje, Didžiojo Kaukazo kalnų papėdėje. tarp Šromischevi ir Lagodechischevi upių, 435 m aukštyje, 165 km nuo Tbilisio. Miestas nedidelis, 2002 metais jame gyveno 6875 žmonės.
Miesto klimatas vidutiniškai drėgnas, žiemos vidutiniškai šaltos, vasaros karštos. Vidutinė metinė temperatūra 12,6° C, sausio 0,9° C, liepos 24° C, absoliutus minimumas -23° C, absoliutus maksimumas 38 ° C. Vidutinis metinis kritulių kiekis 1080 mm.
Istoriniuose šaltiniuose Lagodechi vadinamas Lagoetis, Lakuatis ir Lakuasti. Pirmą kartą paminėtas VIII amžiuje (Lakuasti tarpeklio administracinis centras), eristavas Arčilas čia pastatė tvirtovę. XI amžiuje čia buvo vienas iš pagrindinių Hereti vienuolynų.

Per miestą eina kelias iš Telavi į Azerbaidžaną, Balakan rajoną, nuo miesto centro iki Gruzijos-Azerbaidžano sienos tik 4,5 km.
Mieste yra trys cerkvės, senesnė XIX amžiaus pabaigos Kazanės cerkvė, pastatyta rusų kariuomenės. Ji yra prie kelio einančio per miestą. Cerkvė kraupoko pseudo-rusiško stiliaus, kvadratinė, pastatyta iš plytų, ir nejaukiai didelė. Sovietiniais laikais joje buvo teatras, kariuomenės sandėlys. Cerkvė veikianti. Be jos, yra dar dvi nesenos, tipiškos gruzinų architektūros, cerkvės.

Lagodechi miestas Lagodechi miestas Lagodechi miestas
Lagodechi miestas Lagodechi miestas Lagodechi miestas
Author:Nodari-kakiashvili Author:Nodari-kakiashvili Author:Nodari-kakiashvili

Miestas atrodo tuštokas, kelias miestą kertą kiek į pietus nuo pagrindinių kvartalų, nuo jo iki centro reikia kiek paėjėti (porą kvartalų). Autobusų stotis yra miesto viduryje, prie kelio Telavi-Belakan.
Nuo Tbilisio metro stoties Isani beveik kas valandą į Lagodechi važiuoja "maršrutkės" . Kelionė užtrunka 2,5-3 valandas, kaina 8 GEL. Iš Lagodechi dar važiuoja "maršutkės" į Kvareli ir Telavi.

Gruzija

Mieste tik viena kavinė, daugiau nesimato. Centre yra valiutos keitykla. Mieste yra keletas viešbučių, nakvynė juose su pusryčiais kainuoja 40-50 GEL; ir kokie keturi svečių namai, nakvynė juose su pusryčiais kainuoja nuo 30 iki 50 GEL.
Pačiame miesto šiauriniame pakraštyje yra Lagodechi saugomų teritorijos administracija, jeigu norite aplankyti saugomas teritorijas čia reikia užsiregistruoti. Čia aplinka gražiai sutvarkyta, panašu į parką. Plačiau Lagodechi saugomos teritorijos

Lagodechi miestas Lagodechi saugomų teritorijų administracika Lagodechi saugomų teritorijų administracika
Lagodechi miestas Lagodechi saugomų teritorijų administracika Lagodechi saugomų teritorijų administracika
Author:Nodari-kakiashvili Author:Archil Kikvadze Author:Archil Kikvadze
© 2015 J.D.Endriukaitis