Kavtischevi

Kavtischevi (კავთისხევი) - kaimas prie Kavturi upės, 720 m aukštyje, prie kelių Mccheta-Gori (pietinio) ir Kavtischevi-Kaspi sankryžos, 11 km į pietryčius nuo Kaspi. 1020 gyventojų (2002). Apie 3 km į rytus nuo kaimo, nuo kelio Mccheta-Gori atsišakoja kelias į Kvatachevi vienuolyną.
Kaimo centre yra nedidelė aikštė, prie jos keletas parduotuvių.

XV-XVII amžiuose Kavtischevi priklausė kunigaikščiams Magaladze, Cicišvili, Saakadze. XVI amžiuje kaimas keletą kartų nukentėjo nuo persų antpuolių, o XVIII amžiuje - nuo Dagestano kalniečių antpuolių.

Kavtischevi cerkvė Kavtischevi cerkvė Kavtischevi cerkvė
Kavtischevi cerkvė Kavtischevi cerkvė Kavtischevi cerkvė
Author:Lasha_Gabelia Author:PlamenB Author:PlamenB

Kaime ir prie jo yra Lomisi Šv.Giorgi, Kataula Šv.Giorgi, Dzlevi Šv.Giorgi, Kavtischevi Šv.Giorgi ir Šv.Nikolozi cerkvės.
Kavtischevi Šv.Giorgi cerkvė (კავთისხევის წმინდა გიორგის ეკლესია) ir Lomisi Šv.Giorgi cerkvė (ლომისის წმიდა გიორგის ეკლესია) yra ant kalnelio apie 350 m nuo kaimo centrinės aikštės, netoli kelio Mccheta-Gori. Aplink cerkves yra daug labai įdomių senovinių antkapių.

Gruzija

Kavtischevi Šv.Giorgi cerkvė pastatyta iš nedidelių akmenų 1886 metais. Virš jos yra iš plytų pastatyta varpinė. Už jos stovi nedidelė (8,8x8,7 m), ankstyvaisiais viduramžiais, iš akmenų ir tašytų akmenų pastatyta Lomisi Šv.Giorgi cerkvė. Cerkvė archajiška, labai įdomi, šalia jos sienos stovi gražiai padarytas abiejų cerkvių maketas.

Kavtischevi cerkvė Kavtischevi cerkvė Kavtischevi cerkvė
Kavtischevi mažoji cerkvė Mini Kavtischevi cerkvė Antkapis prei Kavtischevi cerkvės
Author:PlamenB Author:PlamenB Author:PlamenB

1932 metais pietinėje kaimo dalyje rasti Bronzos amžiaus palaidojimai. Juose rasti: kardas, rytų Kaukazo kirvis, papuošalai.
Cichiagora (ციხიაგორა) senovinė gyvenvietė yra ant kalvos apie 3 km į šiaurę nuo kaimo centro, apie 500 m į rytus nuo kelio Kaspi-Kavtischevi, netoli Šavckala ir Kavtura upių santakos.
Gyvenvietę archeologai pradėjo kasinėti 1971 metais, kasinėjimai vykdomi iki šiol. Rasti Ankstyvosios, Vidurinės, Vėlyvosios Bronzos, Ankstyvojo Geležies amžių ir antikos kultūriniai sluoksniai. Atkastos Bronzos ir Geležies amžiaus statinių, gynybinės sienos, antikos laikų (IV-III amžius p.m.e.) šventyklos liekanos.

© 2016 J.D.Endriukaitis