Kababi su granatų sultimis

Kababi labai populiarus patiekalas Gruzijoje ir gali būti paskanintas įvairiausiais prieskoniais. Šiame recepte pateikiama kababi suvynioto į lavašą ir užgardinto prieskoniais ir granatų sultimis.
Kebabi reikia: 4 plonų lavašų; 600 gramų kiaulienos/jautienos malto faršo; 1 kiaušinio; 1 arbatinio šaukštelio pomidorų pastos; 1 arbatinio šaukštelio džiovintų raugeriškio uogų; 1 arbatinio šaukštelio sauso koriandro; 1 arbatinio šaukštelio raudonųjų pipirų; 1 vidutinio dydžio svogūno galvutės; 1 vidutinio dydžio raudonųjų svogūnų galvutės; 100 gramų miltų; 2 česnako skiltelių; 1 arbatinio šaukštelio sausų Trigonella caerulea; druska; 2 arbatinių šaukštelių granatų sulčių; granatų sėklų; aliejus.

Kababi ingredientai

Kababi ingredientai

Kababi ingredientai

Kababi ingredientai

Kababi gamyba

Kababi gamyba

Smulkiai supjaustome svogūną ir kartu su kitais ingredientais (išskyrus miltus, aliejų, granatų sėklas ir raudonąjį svogūną) sudedame į dubenį ir mediniu šaukštu gerai išmaišome. Mišinys turi būti tvirtas.
Stalo paviršių pabarstome miltais. Iš kebabo mišinio padarome pailgą (apie 15 cm ilgio) kalnelį. Jį kočiojame miltuose.
Į keptuvę įpilame aliejaus ir jį įkaitiname. Tada sudedame kebabi. Kepame ant vidutinės ugnies po 10 minučių kiekvieną pusę.
Iškeptus kebabi, pusžiedžiais supjaustytą raudonąjį svogūną dedame ant lavašo ir apibarstome raudonaisiais pipirais ir sausomis raugeriškio uogomis. Atsargiai kebabi įvyniojame į lavašą.
Kebabi papuošiame granatų sėklomis ir pusžiedžiais pjaustytu raudonuoju svogūnu. Pateikiame su pomidorų padažu.

Kababi gamyba

Kababi gamyba

Kababi gamyba

Kababi gamyba

Kababi

Kababi

© 2014 J.D.Endriukaitis