Muchrani

Muchrani (მუხრანი) - didžiausias kaimas Muchrani lygumoje, Ksani upės kairiajame krante, 550 m aukštyje, 21 km nuo Mccheta, 41 km nuo Tbilisio centro, 3,5 km į šiaurę nuo kelio S1 Tbilisi-Kutaisi. 6239 gyventojai (2002).
Kaime yra 5 cekvės, XVII amžiaus tvirtovė, kunigaikščių Muchrani-Bagrationi dvaro rūmai ir parkas dabar priklausantys kompanijai "Château Mukhrani". Tai populiariausias Muchrani slėnio objektas gausiai lankomas turistų. Plačiau "Château Mukhrani".

Kaimas panašus į miestelį, jo centre nemažai parduotuvių, daug duonos kepyklų, keletas maitinimo įstaigų, netgi banko filialas.

Muchrani Karis cerkvė Muchrani Karis cerkvė Muchrani Karis cerkvė
Muchrani Karis cerkvė Muchrani Karis cerkvė Muchrani Prisikėlimo cerkvė
Author:Manuchar GHavtadze Author:Manuchar GHavtadze Author:Sergey Brandys

Muchrani yra labai sena Kartli gyvenvietė, iki XVIII amžiaus 70-ųjų vadinosi Šiosubani. Įsikūrus Muchrani kunigaikštystei čia buvo svarbus švietimo ir literatūros centras, buvo perašinėjimi rankraščiai, čia gyveno švietėjai ir poetai - Bagrat Muchranbatoni (XVI amžiuje), Konstantino Muchranbatoni žmona Barbara (XVIII amžiuje), Grigol Bagrationi Mouchrani (XVIII-XIX amžiuose) ir kiti.

Muchrani Karis cerkvė Muchrani Karis cerkvė Muchrani Karis cerkvė
Muchrani Prisikėlimo cerkvė Muchrani Dievo Motinos cerkvė Muchrani Šv.Giorgi cerkvė
Author:Manuchar GHavtadze Author:levan japoshvili Author:levan japoshvili

1733 metais kunigaikštis Mamuka Muchranbatoni kaime pastatė tvirtovę, kurią 1756 metais atstatė kunigaikštis Konstantinas Muchranbatoni.
Dabar iš tvirtovės išliko tik jos centrinė dalis apjuosta siena su 4 bokštais jos kampuose, ir cerkve kieme. Anksčiau dar viena siena juosė dabartinio kaimo centrinę dalį, bet ji neišliko. Tvirtovės cerkvėje iki 2005 metų buvo muziejus, dabar ji veikianti cerkvė.

Muchrani Karis cerkvė Muchrani Karis cerkvė Muchrani Karis cerkvė
Muchrani tvirtovė Muchrani tvirtovė Muchrani tvirtovė
Author:Manuchar GHavtadze Author:Manuchar GHavtadze Author:Manuchar GHavtadze

Šalia tvirtovės yra dar dvi cerkvės, viena veikianti, kita - ne. Aikštėje prie neveikiančios aikštės yra konditerija su skaniais pyragaičiais ir gera kava.

Gruzija

Apie 0,6 km į pietvakarius nuo kaimo centro yra nedidelės, vienos navos Šv.Giorgi ir Dievo Motinos cerkvės.
Einant nuo kaimo centro į Dzalisi pusę, už 1,6 km bus posūkis į dešinę, į kunigaikščių Muchrani-Bagrationi dvarą ir rūmus, "Château Mukhrani" vyno gamyklą.

© 2016 J.D.Endriukaitis