Poti jūrų uostas

Poti jūrų uostas ( ფოთის საზღვაო ნავსადგური) - didžiausias Gruzijos Juodosios jūros uostas prie Rioni upės žiočių.
Uosto statyba prasidėjo neužilgo po 1828 metų, kada Poti pateko į Rusijos Imperijos sudėtį. 1858 metais Poti suteiktos uostamiesčio statusas. Nuo 1899 metų, Poti meru tapus Niko Nikoladze, prasidėjo sparčios naujo uosto statybos, pabaigtos 1907 metais. Nuo to laiko uostas keletą kartų rekonstruotas, paskutinę rekonstrukciją rėmė Olandijos vyriausybė ir Europos Sąjunga.

Poti uostas yra tarptautinio projekto Transkaukazo koridoriaus/TRACECA dalis, per jį vežamos prekės iš Kaspijos regiono ir Vidurinės Azijos į Rumunijos uostą Konstantą ir Bulgarijos uostą Varną, toliau į kitas Europos šalis.
2007 metais per uostą išvežta/įvežta 185 000 jūrinių konteinerių ir 7,7 milijonų tonų krovinių.

Poti jūrų uostas Poti jūrų uostas Poti jūrų uostas
Poti jūrų uostas Poti jūrų uostas Poti jūrų uostas
Author:giurza Author:besik nibladze Author:Kopliky

Uostas yra apie 2 km į šiaurės vakarus nuo miesto centro, aikšteje prie uosto baigiasi pagrindinė Poti gatvė Agmašenebeli gatvė. Aikštėje stovi paminklas Niko Nikoladzei, prie aikštės uosto administracijos pastatai, apie 300 m į rytus nuo aikštės, Gegidze gatvėje - "Anchor" viešbutis. Aikštės šiaurės vakarų kampe stovi nedidelė Šv.Nikolozi cerkvė, į šiaurę nuo jos - jachtų klubas, prie klubo - jaukus restoranas. Už klubo - pagrindinis krovinių uostas.

Poti jūrų uostas Poti jūrų uostas Poti jūrų uostas
Aikštė prie Poti uosto Restoranas Poti uoste Poti uosto keleivių terminalas
Author:konyok Author:Pogromca Gašnič Author:AndreyNUK

Poti uosto keleivinis terminalas yra trijų aukštų pastate 150 m į vakarus nuo Šv.Nikolozi cerkvės.
Iš Poti į Iljičevską (Ukraina, netoli Odesos) ir atgal. apytiksliai katrą per savaitę plaukia "Ukrferry" kompanijos keltai "Geroji Sevastopolia" arba "Vilnius Seaways". Kelionė trunka apie 48 valandas, kelionė, priklausomai nuo kajutės klasės, kainuoja 95-270 USD, automobilio pervežimas - apie 300 USD. Tvarkaraštį ir kainas galima pasitikslinti kompanijos "Ukrferry" tinklapyje ukrferry.com.
Poti bilietais į keltus prekiauja netoli uosto esanti agentūra „UBG-Agency“ (Gegidze gatvė Nr.20/1, tel. +995 (493) 221060).

© 2016 J.D.Endriukaitis