Stepancminda miestas

Stepancminda (სტეფანწმინდა) (iki 1921 metų Kazbegi (ყაზბეგი)) - miestelis Tergi (Tereko) upės dešiniajame krante, 1750 m aukštyje, prie Gruzinų karo kelio, 12 km į pietus nuo Gruzijos-Rusijos sienos perėjimo punkto, apie 150 km į šiaurę nuo Tbilisio, Kazbegi municipaliteto administracinis centras. 2002 metais miestelyje gyveno 1783 žmonės.
Iš Tbilisio Didube stoties apytiksliai kas valandą į Stepancmindą važiuoja "maršrutkės". Paskutinė išvyksta 17:30. Kelionės kaina 10 GEL.
Stepancminda - nedidelis miestelis, vėsokas, prapučiamas kalnų vėjų, augmenijos jame nedaug, daugiausia nedidelės pušelės. Miestelį kerta Gruzinų Karo kelias, jis ir yra pagrindinė Stepancminda gatvė. Į vakarus nuo Gruzinų Karo kelio - skardis, apačioje teka Tergi upė, į rytus - šlaite išsimėtę miestelio namai.

Miestelio centre, prie Gruzinų Karo kelio, yra aikštė, joje stovi paminklas rašytojui Aleksandrui Kazbegi. Prie aikštės yra šaltinis, autobusų stotis, "Stepancminda" viešbutis, "Chevi" ir "Stepancminda" restoranai, "Vyno namai", valiutos keitykla. Iš aikštės gerai matosi Kazbekas ir Gergeti Sameba cerkvė.
"Chevi" ir "Stepancminda" restoranai gana brangūs, kavos puodelis juose atitinkamai kainuoja 2 GEL ir 3 GEL.
"Vyno namai" - įdomi vieta, joje prekiaujama įvairiausių kompanijų gamybos vynu, galima degustuoti įvairius vynus.
Į šiaurę nuo aikštės, pagrindinėje gatvėje, tarp aikštės ir tilto per Tergi, yra sąlyginai nebrangi sanchikle (chinkalinė). Arbata joje kainuoja 1 GEL, chinkaliai po 0,6 GEL ir gana brangūs chačiapuriai - iki 8 GEL. Kartais joje būna neblogo naminio vyno.

Stepancminda Stepancminda aikštė Stepancminda
Stepancminda Stepancminda aikštė Stepancminda
Author:Nodar Zviadadze Author:Pavlo Dyban Author:Marek Machniak

Apie 150 m į rytus nuo aikštės, Čavčavadze gatvėje yra gruzinų rašytojo Aleksandro Kazbegi namas-muziejus, netoli jo Tbilisi gatvėje - Liberty bankas.
Nuo aikštės einant Kazbegi gatve į šiaurę už 250 m pamatysime gražią Archangelo Mykolo cerkvę, netoli jos - dviejų aukštų muziejaus pastatas.
Stepancminda istorijos muziejus yra Kazbegi gatvėje Nr.2. Muziejus dirba kasdien, išskyrus pirmadienius, 10:00-17:00. Bilieto kaina 3 GEL.

Gruzija

Muziejus įsikūręs buvusiame Aleksandro Kazbegi name, jame saugoma apie 18 000 eksponatų. Pirmajame muziejaus aukšte kraštotyros ekspozicija, antrasis aukštas skirtas rašytojui Aleksandrui Kazbegi. Pirmojo aukšto kairėje pusėje eksponuojami tradiciniai mochevų drabužiai, indai, buities rakandai, ginklai ir kt; dešinėje - informacija apie Gergeti Sameba cerkvę, apie Kazbeko įveikimo istoriją, Betelemi olos vartai, grandinė ir radiniai iš jos.
Apie 100 m į šiaurę nuo muziejaus - miesto merija.

Stepancminda muziejus Stepancminda cerkvė Stepancminda. Tiltas per Tergi upę
Stepancminda muziejus Stepancminda cerkvė Stepancminda. Tiltas per Tergi upę
Author:yurivict Author:Вадим Туркин Author:Marek Machniak

Turizmo infrastruktūra. Beveik visos reikalingiausios turistui įstaigos yra aplink aikštę ir į šiaurę nuo jos.
Valiutos keityklų miestelyje nemažai, įprastai valiutos keitimo kursai yra neblogi. Bankomatai yra: pirmame municipaliteto administracijos pastato aukšte ir "Kazbegi Rooms Hotel" viešbutyje.
Internetas - Wi-Fi svečių namuose ir 'Stepancminda" restorane. Įprastai elektra miestelyje yra, bet laikas nuo laiko gali keletai valandų dingti.
Miestelyje yra keletas nedidelių parduotuvių, jos prekiauja duona, sausainiais, mineraliniu vandeniu, alumi ir kt. Jose galima rasti vyno buteliuose, kai kurios prekiauja naminiu vynu ir čača.
Miestelyje yra hostelis, keletas viešbučių ir apie dešimtis nakvynės namų. Plačiau Nakvynė Stepancmindoje.

© 2016 J.D.Endriukaitis