Ambrolauri miestas. Rača

Ambrolauri miesto žemėlapis

Ambrolauri (ამბროლაური) miestas yra prie Rioni upės ir jos intako Krichula, 550 m aukštyje, Rača-Lečchumi ir Žemutinės Svanetijos ir Amrolauri municipaliteto administracinis centras. 2500 gyventojų.
Rašytiniuose šaltiniuose miestas minimas nuo XVII amžiaus, čia buvo viena iš Imeretijos karalių rezidencijų - karaliaus rūmai.

Miestas yra kelių Kutaisi-Tkibuli-Abrolauri ir Cageri-Abrolauri-Oni-Šovi sankryžoje. Miestas išsiskiria iš kitų Gruzijos miestų savo tavrkingumu. Visos gatvės turi pavadinimų lenteles, mieste švaru.
Mieste truputį vėsiau kaip Kutaisyje. Ambrolauri yra nedideliame, gana lygiame slėnyje, miestą supančių kalnų aukštis - apie 1000 m.

Po miestą

Ambrolauri miestas Ambrolauri miestas Ambrolauri panorama
Ambrolauri miestas Ambrolauri miestas Ambrolauri panorama
Author:G.N. Author:G.N. Author:G.N.

Ambrolauri yra dvi aikštės - pagrindinė ir su butelio paminklu. Jas jungia Merab Kostava gatvė. Šios aikštės ir gatvė yra miesto centras. Aplink centrą - vienaukščių namų kvartalai.
Pagrindinis kelias Cageri-Oni-Šovi eina šiauriau miesto, dešiniuoju Rioni upės krantu. Jeigu nuo šio kelio pasukti į pietus, pervažiavus tiltą, bus aikštė su paminklu Chvančkara buteliui. Aikštės kairėje pusėje prasideda ilga gatvė, pavirstanti keliu į Tkibuli. Prie šios gatvės yra didelis, nors ir neįdomus kvartalas. Aikštėje prasideda pagrindinė miesto - Merab Kostava gatvė, joje dauguma miesto parduotuvių. Nuo aikštės, lygiagrečiai Kostava gatvei yra dar viena gatvė, bet joje nieko įdomaus nėra.

Gruzija

Kostava gatvė atsiremia į pagrindinę miesto aikštę. Gatvės pabaigoje, iš kairės yra eglėmis apsodintas parkelis, jame stovi obeliskas 1989 metų balandžio 9-osios aukoms. Priešingoje gatvės pusėje - neseniai pastatyta cerkvė. Už cerkvės yra akmeninis bokštas - išlikęs tikras Račos gynybinis ir gyvenamasis bokštas, vienintelė miesto istorinė įžymybė.
Pagrindinės miesto aikštės viduryje Šv.Giorgi paminklas, prie jos policijos ir municipaliteto administracijos pastatai. Račos policininkai kartais turi įprotį įkyrokai pirštis į gidus, visada stengsis padėti.
Aikštę kerta Agmošenebli gatvė. Jos rytinėje dalyje yra Liberti bankas, vakarinėje tiltas per Krichula upę. Prie tilto yra dvi kavinės, jose rasite charčo, ostri, chinkali, alaus ir kartais Colikauri vyno. Kavinė arčiau tilto jaukesnė.
Už tilto, dešinėje - nedidelis turgus.

Ambrolauri miestas Ambrolauri miestas Ambrolauri. Paminklas Chvančkara vynui
Ambrolauri miestas Ambrolauri miestas Ambrolauri. Paminklas Chvančkara vynui
Author:dimitri gagoshidze Author:dimitri gagoshidze Author:zhivik89

Kostava gatvėje yra interneto kavinė. Joje dauguma miesto maisto ir kitų parduotuvių. Mieste yra 2 jau paminėtos kavinės, dar viena yra prie paminklo buteliui. Mieste yra keletas svečių namų, labai neblogi Rustaveli gatvės pabaigoje, rytinėje miesto dalyje. Maisto kainos panašios į Kutaisio - pavyzdžiui, chinkali po 40 tetri už vienetą.
Taksi ir "maršrutkės" būriuojasi aikštėje prie paminklo buteliui, arčiau tilto per Rioni upę.

© 2014 J.D.Endriukaitis