Sačchere miestas

Sačchere (საჩხერე) - nedidelis miestas prie Kvirila upės, Sačchere municipaliteto administracinis centras. 7 tūkstančiai gyventojų (2010).
Geležinkelis Sačchere jungia su Zestafoni, neblogos kokybės keliai - su Čiatura (13 km) ir per Džvari perėją su Gomi (Chašuri municipalitetas, 55 km). Į rytus nuo Sačchere einantis kelias prie Perevi kaimo atsiremia į Pietų Osetiją (18 km). Toliau pravažiuoti neleidžiama.

Archeologai miesto vakarinėje rado ankstyvojo Bronzos amžiaus gyvenvietę. Antikos ir vėlesniais laikais pro čia ėjo prekybinio kelio atšaka iš vakarų į Persiją, Indiją. Istoriniuose šaltiniuose Sačchere minimas nuo XVII amžiaus. Pagal Vashušti Bagrationi gyvenvietė stovėjo dešiniajame Kvirila upės krante. Vėlyvaisiais viduramžiais Sačchere priklausė kunigaikščiams Cereteli, netoliese buvusioje Modinache tvirtovėje buvo jų rezidencija. Miesto teisės Sačchere suteiktos 1964 metais.

Sačchere panorama Sačchere naktį Sačchere. Kvirila upė
Sačchere panorama Sačchere naktį Sačchere. Kvirila upė
Author:tropealien Author:Irakli Iakobidze Author:Geo Max

Didžioji miesto dalis yra dešiniajame Kvirila upės krante, nuožulniai į šiaurę kylančiame šlaite, 500-550 m aukštyje. Miestas užstatytas chaotiškai, per Kvirila upę yra du tiltai - vienas miesto centre ir kitas vakariniame jo pakraštyje. Netoli tilto, kairiajame upės krante yra kelio žiedas, šalia jo autobusų stotis. Netoliese, į vakarus nuo stoties yra nedidelis turgus. Nuo žiedo į pietus einančiose Tamar Mepe ir Gomarteli gatvėse rasime keletą parduotuvių ir maitinimo įstaigų, Bank of Georgia filialą. Čia galima rasti ir nakvynę: viešbutį Medihause Gomarteli gatvėje (nakvynės kaina nuo 30 GEL) ir motelį netoli autobusų stoties, Tamar Mepe gatvėje (nakvynės kaina 10-15 GEL).

Sačchere. Šv.Nino cerkvė Sačchere. X amžiaus cerkvė Sačchere
Sačchere. Šv.Nino cerkvė Sačchere. X amžiaus cerkvė Sačchere
Author:Lasha_Gabelia Author:Lasha_Gabelia Author:Geo Max

Dešiniakrantė miesto dalis kiek mažiau chaotiška. Pagrindinėje Mačavariani gatvėje, einančioje į šiaurę, rasime kavinę ir supermarketą, netoli, į vakarus nuo jos - Liberty banko filialas ir miesto merija. Už 500 m nuo tilto Mačavariani gatvė suka į dešinę, nuo posūkio apie 100 m į šiaurę - nesena Šv.Nino cerkvė, dar apie 300 m į šiaurę už jos - kalno šlaite stovi nedidelė, vienos navos, X amžiaus cerkvė.

Gruzija

Mieste yra keletas XIX amžiaus pastatų, tarp jų Cereteli namas. Vienas iš jų buvo geležinkelio stotis, pastatyta 1904 metais Cereteli iniciatyva. Stotis sugriuvo 1991 metais per žemės drebėjimą, 2000 metais atstatyta pagal originalą.

Sačchere geležinkelio stotis Sačchere Sačchere
Sačchere geležinkelio stotis Sačchere Sačchere
Author:Gennady Shkliar Author:vtar Author:Zaza Kapanadze
© 2015 J.D.Endriukaitis