Kava gruziniškai

Mažai kas žino, kad Gruzija ne tik vyno, bet ir kavos šalis. Kavos paruošimui čia skiriamas ypatingas dėmesys. Jeigu esate kavos mėgėjas, tai Gruzijoje jums patiks. Kavos šalyje galima rasti visokios - tirpios, espreso, amerikano, kapučino ir t.t., bet duominuoja turkiškas kavos paruošimo būdas. Kava sumalama ir verdama džazvoje. Šiuo būdu kava verda net atkampiuose Svanetijos ar Tušetijos rajonuose. Kartais šis kavos paruošimo būdas vadinamas nalechiani - verčiasi kaip kava su nuosėdomis. Kavos mėgėjams patartina išmokti šį žodį.

Įprastai kavos puodelis kainuoja apie 1 larį. Kurortuose ir gausiai turistų lankomose vietose gali kainuoti 2 larius, tik keliose Tbilisio vietose kava gali kainuoti 3 larius, pvz. kavinukėje ant Mtacmindos kalno. Bet būna ir ekstremalių kainų - kavinukėje prie Gabriadzės lėlių teatro kainuoja net 5 larius. Tik kažkaip lankytojų ten labai negausu :). Yra ir "slaptų" vietų kur kava kainuoja tik 50 tetrių (kavinukė prie Tbilisio Aukso Biržos). Pati pigiausia kava konditerinėje Muchrani miestelyje - tik 30 tetrių ir net geresnė negu daugumoje sostinės kavinių.

Turguose ir parduotuvėse kavos rūšių pasirinkimas didelis - daugiau kaip 30 pupelių rūšių. Kilogramas kainuoja apie 10 larių, pačių brangiausių rūšių iki 25 larių. Dažnai prie kavos pardavimo vietų yra jos sumalimo aparatai. Ten jums pupelių rūšis sumaišys ir sumals, tik reikia žinoti kokias su kokiomis maišyti. Tai jau sudėtingas mokslas.

© 2014 J.D.Endriukaitis