Sighnaghi municipalitetas

Signaghi municipaliteto žemėlapis

Signaghi municipalitetas (სიღნაღის მუნიციპალიტეტი) šiaurėje ir šiaurės vakaruose ribojasi su Gurdžaani ir Sagaredžo municipalitetais, pietryčiuose su Dedoplistskaro municipalitetu, šiaurėje ir šiaurės rytuose Alazani upė skiria nuo Lagodechi municipaliteto ir Azerbaidžano. Municipaliteto šiaurėje ir šiaurės rytuose plyti platus Alazani upės slėnis, municipalitetą beveik per vidury kerta neaukštas Gombori kalnagūbris, municipaliteto vakaruose teka Iori upė, čia Iori plynaukštėje dideli beveik negyvenamų stepių-pusdykumių plotai. Municipaliteto plotas 1251,7 km², tame tarpe 93 375 ha žemės ūkio naudmenys ir 5 500 ha miškų. Municipaliteto administracinis centras - Signaghi miestas.

Municipalitete yra keletas skirtingo klimato zonų. Iori plynaukštėje - vidutiniškai drėgnas stepių klimatas, vasaros čia karštos, o žiemos šaltos. Alazani slėnyje klimatas vidutiniškai drėgnas, žiemos čia vidutiniškai šaltos, vasaros karštos. Gombori kalnagūbryje klimatas vidutiniškai drėgnas ir vidutiniškai šiltas, žiemos čia šaltos, vasaros ilgos ir šiltos. Vidutinė metinė temperatūra nuo 11° C aukštumose iki 13° C žemumose. Iori plynaukštėje vidutinis metinis kritulių kiekis 400-500 mm, Gombori kalnagūbryje - 810 mm.
Municipalitete 2002 metais gyveno 43 000 žmonių. Jame yra 23 gyvenviečių - 2 miestai ir 21 kaimas. Gruzinai sudaro 97,5% municipaliteto gyventojų.
Municipaliteto pagrindiniai keliai: Tbilisi-Dedoplistskaro su atšaka į Signaghi, Telavi-Sabatlo su atšakomis į Signaghi ir Lagodechi.
Iš Tbilisio čia galima patekti per Sagaredžo, kelias vidutinės kokybės. Yra geležinkelis, bet keleiviniai traukiniai juo nevažinėja.

Anaga cerkvė Anaga cerkvė Anaga cerkvės freskos
Anaga cerkvė Anaga cerkvė Anaga cerkvės freskos

Signaghi (სიღნაღი) - vienas iš įdomiausių Kachetijos miestų, municipaliteto administracinis centras. Jo restauracijai išleido nemažai pinigų, galų gale apleistas užkampio miestelis virto "Gruzijos turizmo veidu". Plačiau Signaghi
Anaga (ანაგა) - kaimas Alazani slėnyje, 400 m aukštyje, 4 km į šiaurę nuo Signaghi. 2002 metais kaime gyveno 3222 žmonės.Kaime yra viduramžių Šv.Elijas cerkvė, viduramžių koplyčia ir Tamaros pilis.

Gruzija

Kaimo dalyje vadinamoje Gogolant yra neseniai restauruota, ankstyvųjų viduramžių vienos navos (7,5x5,5m) Visų Šventųjų cerkvė-koplyčia. Jos viduje išliko nedideli labai senų freskų fragmentai.
Bodbe (ბოდბე) - yra du kaimai Kvemo Bodbe ir Zemo Bodbe. Pastarajame yra Šv.Nino moterų vienuolynas ir Šv.Nino kapas. Bodbe Šv.Giorgi katedra pastatyta IX amžiuje, joje palaidota Šv.Nino. Vienuolynas gražiai sutvarkytas, gana įdomus. Plačiau Bodbe vienuolynas

Bodbischevi Šv.Nikoloze cerkvė Bodbischevi Visų Šventųjų cerkvė Bodbe slėnis
Bodbischevi Šv.Nikoloze cerkvė Bodbischevi Visų Šventųjų cerkvė Bodbe slėnis
Author:ილია ჭაბაშვილი Author:George Shikhashvili

Bodbischevi (ბოდბისხევი) - kaimas Gombori kalnagūbrio šiaurės rytų šlaituose, 550 m aukštyje, 4 km į pietryčius nuo Signaghi. 2002 metais kaime gyveno 3841 žmogus.
Kaime yra rašytojo Irodiono Evdošvili muziejus ir viduramžių Šv,Nikoloze cerkvė. 2,5 km į pietvakarius nuo kaimo yra X amžiaus Visų Šventųjų cerkvė.
Chornabudži tvirtovė (ხორნაბუჯის ციხე) - labai įspūdinga senovinė tvirtovė neaukštame Gombori kalnagūbryje, netoli Dedoplisckaro miesto. Tvirtovė stovi ant aukštos uolos virš Alazani slėnio.Plačiau Chornabudži tvirtovė
Iori plynaukštės vienuolynai - tolimiausiai į rytus nutolę David Garedži vienuolynų komlekso Kolagiri, Pirukughmari, Didi Kvabebi, Patara Kvabebi vienuolynai. Labai įspūdingi, nors sunkokai pasiekiami, vienuolynai yra konglomerato kalnuose iškaltose dirbtinėse olose, netoli Iori upės. Plačiau Vienuolynai olose

Zemo Magharo cerkvė Vakiri bazilika Vakiri Šv.Giorgi cerkvė
Zemo Magharo cerkvė Vakiri bazilika Vakiri Šv.Giorgi cerkvė
Author:Lasha_Gabelia

Zemo Magharo (ზემო მაღარო) - kaimas ant Gombori kalnagūbrio, 950 m aukštyje, 3 km į pietvakarius nuo Signaghi. 2002 metais kaime gyveno 224 žmonės. Kaime yra Atsimainymo katedra.
Tibaani (ტიბაანი) - kaimas pietrytiniuose Gombori kalnagūbrio šlaituose, 360 m aukštyje, 9 km į pietryčius nuo Signaghi. 2002 metais kaime gyveno 2466 žmonės.
Anksčiau kaimas vadinosi Chirsa. Kaime yra VI amžiuje, vieno iš asirų tėvų, Stepane, įkurtas Chirsi vienuolynas, jo cerkvėje Tėvas Stepane ir palaidotas. Plačiau Chirsi vienuolynas
Vakiri (ვაქირი ) - kaimas Gombori kalnagūbrio šiaurės rytų šlaituose, 420 m aukštyje, 3 km į šiaurę nuo Signaghi. 2002 metais kaime gyveno 2937 žmonės.
Kaime yra Gruzijos architektūros paminklas - VI-VII amžiuje iš plytų ir tašytų akmenų pastatyta didelė Šv.Jono Krištytojo bazilika ir vėlesnių laikų Šv.Giorgi cerkvė.
© 2015 J.D.Endriukaitis