Bachmaro

Bachmaro (ბახმარო) - kurortinė gyvenvietė Mescheti kalnagūbrio šiauriniuose šlaituose, prie Bachvisckali upės, 1925-2050 m aukštyje, miško ir alpinių pievų riboje, 50 km į pietus nuo Čochatauri.
Bachmaro labai panašus į Bešumi kurortą Adžarijoje, vasarą čia žmonės atvažiuoja pailsėti nuo karščių, sakoma, kad čia, nors ir drėgnas, bet labai naudingas sveikatai oras. Galima trekingo maršrutų pradžia. Iš čia per kalnus galima nueiti į Šuachevi ar Chulo. Labai gražu, nors ir drėgnoka.

Prie Bachmaro maišosi jūros ir kalnų oro masės. Daugiausiai vyrauja nestiprūs vėjai nuo Juodosios jūros pusės. Žiemos švelnios, vidutinė sausio temperatūra yra -5,2° C. Vasaros vidutiniškai vėsios, vidutinė liepos temperatūra yra 13,4° C. Vidutinis metinis kritulių kiekis 1869 mm, per metus kurorte yra 1975 saulėtos valandos. Vidutinis metinis drėgnumas 73%. Kurorto sezonas - birželis-rugpjūtis. Žiemą Bachmaro iškrenta iki 4-5 m sniego.

Bachmaro Bachmaro Bachmaro
Bachmaro Bachmaro Bachmaro
Author:zuradumbadze Author:Archil Kikvadze Author:Archil Kikvadze

Pagal legendą, turkai pagrobė gražuolę princesę Maro. Maro durklu nudūrė turkų vadą ir krauju ant akmens užrašė "Bach Maro - pamatyk savo Maro".

Gruzija

1895 metais Bachmaro buvo pastatyta keletas namų, pradėjo veikti kurortas, jame gydėsi tuberkulioze sergantys žmonės. 1908-1914 metais Bachmaro išsiplėtė, netgi buvo pastatytas nedidelis teatras. 1923 metais Bachmaro paskelbtas sąjunginės reikšmės kurortu, sovietai gyrėsi, kad tai aukščiausiai Europoje esantis kurortas. 1939 metais kurorte apsilankė 19 000 žmonių. 1980 metais į Bachmaro nutiestas kelias.

Bachmaro Bachmaro Bachmaro
Bachmaro Bachmaro Bachmaro
Author:Maya Mtieli Author:Nika Gobronidze Author:wasarela

Dabar Bachmaro - kalnų šlaituose išsimėtę nedideli nameliai, daugumas iš jų pastatyti dar sovietiniais laikais. Turistinės infrastruktūros beveik nėra. Kurorto viduryje stovi nedidelė medinė cerkvė.
Atrodo, ateityje, į Bachmaro planuoja investuoti austrai. Jie planuoja Bachmaro paversti slidinėjimo kurortu, pastatyti viešbučius, nutiesti normalų kelią.
Kasmet, rugpjūčio 19 dieną, Bachmaro vyksta arklių lenktynės ir kiti šventės renginiai.

© 2016 J.D.Endriukaitis