Kintriši saugomos teritorijos

Kintriši saugomo kraštovaizdžio žemėlapis

Kintriši saugomos teritorijos yra Adžarijos Kobuleti municipalitete, vaizdinguose Kintriši ir Chechnara upių tarpekliouse, tarp Ichemzansai kaimo ir Choni kalnų, 300-2500 m aukštyje. Saugoma teritorija šiaurėje ribojasi su Kobuleti girininkija, pietvakariuose su Šuachevi municipalitetu, pietuose su Kedi municipalitetu, pietvakariuose su Mtirala nacionaliniu parku. 1900-2000 metrų aukštyje yra nedidelis, labai gražus, Tkibeli ežeras, didžiausias jo gylis 8-10 m. Ežere gyvena Kaukazo tritonas, įtrauktas į Gruzijos Raudonąją Knygą, sutinkamas tik šiame ežere. Taip pat čia yra XI-XII amžiuje pastatytas ant senovinio kelio Chino-Kobuleti akmeninis arkinis tiltas per Kintriši upę.

Kintriši miškuose auga retoki rytų bukai, kaštonai, rytų eglės, Medvedevo beržai, guobos, uosiai, Kaukazo persimonai, kalnų klevai ir reliktiniai Ungeri rododendrai etc. Kolchidos medis-dėžė (Bucsus colchica) - labai vertingas Kolchidos miškų reliktinis medis. Jie išauga iki 15-16 m aukščio, 16-32 cm diametro, gyvena iki 250 metų. Kukmedis (Taxus baccata) išlikęs nuo tertiaro laikotarpio medis taip pat įtrauktas į Gruzijos Raudonąją knygą.
Miškuose gyvena stirnos, meškos, šakalai, vilkai, kiaunės, barsukai, voverės etc.

Kintriši saugomas kraštovaizdis Kintriši saugomas kraštovaizdis Kintriši saugomas kraštovaizdis
Kintriši saugomas kraštovaizdis Kintriši saugomas kraštovaizdis Kintriši saugomas kraštovaizdis
Author:Davit Berishvili Author:Archil Guchmanidze Author:roman romanadze

Bendras saugomų teritorijų plotas - 13 893 ha, jas sudaro Kintriši Valstybinis rezervatas (10 703 ha) ir Kinntriši saugomas kraštovaizdis (3190 ha). Valstybinis rezervatas įkurtas 1959 metais saugoti reliktinius miškus ir endemines augalų rūšis. 2007 metais Valstybinio rezervato pagrindu buvo įkurtas Kintriši saugomas kraštovaizdis.
Saugomų teritorijų administracija yra Kobuleti mieste. Leselidze gatvėje, Nr.4, lankytojų centras Cchemvani kaime, 24 km nuo administracijos. Iš Batumio Kobuleti miestą nesunku pasiekti maršrutiniu mikroautobusu, į Kintriši saugomas teritorijas iš Kobuleti galima pasiekti maršrutiniu mikroautobusu ar privačiu transportu.
Lankytojų centre galima išsinuomoti palapinę (10 GEL/para), miegmaišį ir kuprinę (po 5 GEL/parai), arklių nuoma - 35 GEL/dienai, palapinės vieta - 5 GEL/1 asmeniui, nakvynė turistų prieglaudoje - 15 GEL.

Kintriši saugomas kraštovaizdis Kintriši saugomas kraštovaizdis Kintriši saugomas kraštovaizdis
Kintriši saugomas kraštovaizdis Kintriši saugomas kraštovaizdis Kintriši saugomas kraštovaizdis
Author:roman romanadze Author:roman romanadze Author:roman romanadze

Kintriši saugomose teritorijose turistams siūlomi du maršrutai, pėsčiųjų ir ant arklių. Šalia takų įrengtos stovyklavietės palapinėms, vietos piknikams, laužavietės. Teritorijose galima lankytis visus metus, administracija padeda surasti gidus, išsinuomoti arklius.

Gruzija

1.Maršrutas prasideda prie senovinio arkinio tilto, turistai taku eina iki Šv.Giorgi cerkvės, prie jos yra veikiantis moterų vienuolynas. Jame galima pamatyti labai senus kveveri (vyno ąsočius). Už jo yra samšito medžių giraitė ir krioklys. Nuo arkinio tilto iki krioklio apie 0,6 km.
2.Cchemvani kaimas - Tbikeli ežeras. Maršruto ilgis - 37 km, trukmė - 2 dienos. Maršrutas prasideda lankytojų centre eina iki kukmedžių giraitės. Kukmedis - reliktinis medis, vienintelis Gruzijoje spygliuotis neturintis kankorėžių.
Toliau takas pro Chino kaimą atveda prie sugriuvusios VIII-IX amžiaus Chinocminda cerkvės. Išlikę 2-3 m aukščio sienų fragmentai.
Dar toliau takas kyla iki įspūdingo Tbikeli ežero esančio 1900-2000 m aukštyje. Nuo cerkvės griuvėsių iki ežero - 12 km.
© 2015 J.D.Endriukaitis