Tbilisio turgūs, suvenyrai

Turgūs

Tbilisyje yra keletas didelių turgų, nors juose verta pirkti tik drabužius. Daržoves, vaisius, sūrį ir kt. panašiomis kainomis galima nusipirkti parduotuvėlėse, kurias žymiai lengviau surasti, turguje gal tik didesnis pasirinkimas.
Turguje gal verta pirkti prieskonius - čia jų labai didelis pasirinkimas, apie juos galite nemažai sužinoti.
Į turgų galima eiti kaip į ekskursinį objektą - vien tik pažiūrėti. Nors dabar nemažą turgų dalį užima prekiautojai drabužiais ir panašiai, turguje pamatysite prekiaujant gyvais paukščiais, įvairiausiais vaisiais ir daržovėmis, didžiausias įvairiausių sūrių eiles (galima ir paragauti) ir dar visokiausių žemės ūkio produktų. Turguje prekiaujama įvairiausių rūšių naminiu vynu, dažnai neblogu, rasite net čiačios. Prieš perkant vyną duos paragauti. Kartais malonu vien tik pabendrauti su pardavėjais. Turguje įprasta derėtis.

Pagrindiniai Tbilisio turgūs:
Didube turgus. Didelis turgus prie Didube metro ir autobusų stoties. Patogus apsipirkti prieš kelionę išvažiuojant iš Tbilisio - Didube yra pagrindinė autobusų stotis.
Navtlugi turgus - miesto pakraštyje, prie Samgori metro ir autobusų stoties.
Dezertyrų turgus - didelis turgus prie Centrinės geležinkelio stoties ir karalienės Tamaros prospekto. Tai arčiausiai miesto centro esantis turgus. Artimiausia metro stotis - Stoties aikštė. Po jį pasivaikščioti gana įdomu, nors turgus nelabai tvarkingas.
Avlabari turgus - nedidelis vaisių ir daržovių turgelis prie Avlabari metro stoties.
Lilo turgus - didžiulis turgus miesto pakraštyje, prie kelio į Kachetiją. Naudingas tik vietiniams gyventojams.

Tbilisis. Dezertyrų turgus Tbilisis. Dezertyrų turgus Tbilisis. Dezertyrų turgus
Tbilisis. Dezertyrų turgus Tbilisis. Dezertyrų turgus Tbilisis. Dezertyrų turgus
Suvenyrai

Tbilisio centre suvenyrų rasite vos ne ant kiekvieno kampo. Tai ir magnetukai, svanų-chevsurų-tušetų kepurės, ragai vynui, keramikos dirbiniai ir kt. Viso to pilna miesto centre, bet kainos čia užkeltos beveik dvigubai. Jeigu vyno ragas centre kainuoja 20-25 GEL, tai kitur tokį patį galima rasti ir už 10 GEL. Jeigu norite pirkti daugiau suvenyrų, geriau paieškoti suvenyrų parduotuvėlių toliau nuo centro. Pavyzdžiui, - labai nebloga parduotuvėlė prie Centrinės geležinkelio stoties. Tokių parduotuvėlių yra ir miesto rytinėje pusėje. Tikslias vietas įvardinti gana sunku.

Gruzija

Garsiausia suvenyrų ir sendaikčių prekyvietė yra Mtacminda rajone, parke prie Sausojo tilto. Joje rasite įvairiausių suvenyrų, taip pat senovinių papuošalų, durklų ir kt., bet dauguma jų yra padirbiniai. Kainos čia santykinai labai didelės. Geriau čia tik paganyti akis.

Suvenyrų turgus prie Sausojo tilto Suvenyrų turgus prie Sausojo tilto Suvenyrų turgus prie Sausojo tilto
Suvenyrų turgus prie Sausojo tilto Suvenyrų turgus prie Sausojo tilto Suvenyrų turgus prie Sausojo tilto
Author:PlamenB Author:PlamenB Author:PlamenB
© 2015 J.D.Endriukaitis